Wpis z mikrobloga

#praca
Witam Wszystkich!

Mam problem. Mój były pracodawca nie wypłaca mi pieniędzy ciągle zwleka, jego wytłumaczenie jest takie " Proszę Pani pieniążki na pewno będą jutro" mówi tak od miesiąca. PIP nawet interweniował w tej sprawie. Tylko najgorsze jest to, że on to olewa i ma wszystkich w dupie. Może Wy coś wiecie jak z takim typem postępować, a może byliście w podobnej sytuacji?.
  • 16
@PaniMonika: W internecie znajdziesz wzór wezwania do zapłaty. Wysyłasz POLECONYM ZA POTWIERDZENIEM ODBIORU. Dajesz termin np. 7 dni od daty otrzymania, wskazujesz numer konta i podajesz podstawę. Możesz zarządać odsetek ustawowych (13% w skali roku chyba).
W przypadku tych smieciowek to zawsze jest problem. Polscy "przedsiębiorcy" jebia ludzi. Podejrzewam że nic z tym nie zrobisz :-/ Gdyby to była stała umowa to spokojnie z takim do sądu. Ale koszty sądowe za które niekoniecznie ci zwrócą przewyższa wszystko a sprawa będzie trwać lata. Anyway powodzenia :-* odezwij się jakbyś coś wskurala ;-)
@PaniMonika: Ty go nie strasz, tylko zrób co trzeba- wezwanie, sprawa cywilna, albo ustalenie stosunku pracy, potem jak to nic nie da, to pan komornik ściągnie twoje wynagrodzenie. Oni na prawdę pomagają. W PIPie poradzą ci dokładnie co i jak zrobić.