Wpis z mikrobloga

Jest tutaj ktoś kto ogarnia WiFi?
Mieszkam na ~47m2, internet dostarcza znana firma telekomunikacyjna, której nazwa zaczyna się na V.
Problem jest tego typu, że zasięg WiFi jest około 6m w około routera, na przeciwleglej stronie mieszkania już zero, w łazience zero %)

Wczoraj przyszedł technik i coś pozmienial, teraz w nazwie przed siecią jest "2,4G-" i już w miarę bangla. Ale przy robocie opowiadał, że to nie ich wina, że tutaj jest dużo innych sieci WiFi które zakłócają i gówno da się zrobić, trzeba kupić samemu router i coś tam jeszcze, a gdzie nie pójdę do znajomych, którzy mają mieszkania i dwa razy większe czy niektórzy dom to u wszystkich działa elegancko, zasięg wszędzie, bez żadnego problemu.

Ma gość rację z tymi zakłóceniami? Jakieś protipy? Ustawić puszkę za routerem żeby odbilala na mieszkanie? (z internetu patent)

#kiciochpyta #internet #informatyka
  • 13
@Krasina: Połóż ruter na środku mieszkania. Sygnał rozchodzi się falowo, dokładnie tak jak dźwięk. Ogólnie większość starszych ruterów działa do około paru metrów i nic nie poradzisz.
@Krasina: 2,4GHz - to częstotliwość na jakiej odbywa się komunikacja. Protokół Wi-Fi jest opisywany literami alfabetu: a, b, g, n, ac (a - bardzo stary i chyba już nie używany)

Sieć Wi-Fi działa w paśmie częstotliwości od 2400 do 2485 MHz (2,4 GHz) lub 4915 do 5825 MHz (5 GHz).

Technik Ci sugerował, że to "Efekt przechwytywania – występuje, gdy do jednego odbiornika docierają dwa sygnały o różnej mocy. W tym
@Krasina ja bym jednak jeszcze poszukam przyczyny w routerze, mam jakis zwykły router za może 150zl i zasięg jest na full w całym domu. Może antena nie kontaktuje? ostatnio w routerze który mam do kamery nie było zasięgu zupełnie, pomogło rozkrecenie i poruszanie kabelkiem który idzie od gniazda anteny do płytki, coś tam nie kontaktowało
@Krasina: Technik nie #!$%@?ł. #!$%@? co najwyżej @atrax15.
Tak jak koledzy wyżej napisali. Router może działać w 2 zakresach częstotliwości. około 2.4GHz i około 5 GHz.
Każda z tych częstotliwości jest podzielona na kilkanaście kanałów.
Jeżeli w okolicy jest dużo innych routerów działających na tej samej częstotliwości to wszystkie kanały są pełne (na każdym mocno nadaje jakiś router). W przypadku routera, poza kanałem na jkim nadaje ważna jest moc anteny