Wpis z mikrobloga

@Wychwalany: nie przesadzajmy z reszta na pewno nie pod kątem przestrzeni, cały karton kart microsd... Do tego gimbal ktory bedzie ładował kamerkę, powerbank do gimbala i można jechać.
Z resztą wszystkiego nie trzeba nagrywac na tak wysokiej rozdzielczosci, tyle materialu i miejsca z ktorych zrobi sie ten 2 min filmiku najlepszego ;).

Poza tym to jest własnie ignorancja co robisz, bo jak bedziesz ogladał materiały za 20 lat to własnie te
Z resztą wszystkiego nie trzeba nagrywac na tak wysokiej rozdzielczosci, tyle materialu i miejsca z ktorych zrobi sie ten 2 min filmiku najlepszego


@ChineseMobilePhones: jeden 14 dniowy wyjazd w 1080p zajmuje u mnie 50GB. W 4K zająłby kilka lub kilkanaście TB. A żeby to obrabiac trzeba mieć mocnego kompa. Zintegrowane karty nawet nie odtwarzają takich filmów.
@Wychwalany: no to mówisz teraz. Telewizor sobie już radzi jakoś, kwestia tego, że nagrasz trochę w tej najlepszej rozdzielczosci i na przyszłosc się przyda. Teraz mozesz tego nie docenic i pisac jakie to niepotrzebne.. Ale chyba już za duzo rozmawiałem i przebywałem ze starszymi osobami które mówiły o tym jak bardzo żałują, że nie mieli mozliwości kupić te 15/10 lat temu lepszej kamery, bo po prostu nie było i są teraz
@ChineseMobilePhones: 4K jest tylko po to, aby w 1080p zrobić zoom lub żeby wyciągnąć pojedynczą klatkę jako zdjęcie. Ale chińskie kamerki nie robią filmików tak, że da się wyciągnąć klatkę. A za 20 lat to Ci dysk z plikami padnie i pozostanie tylko kiepska kopia na youtube ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak dla mnie to zupełnie nie ma sensu i lepiej skupić się na jakości w 1080p
@Wychwalany: pogadamy za 5 lat chociażby jak już standardem w sklepie bedzie 8K, ulepszone tryby HDR, jak OLEDy staną się codziennością.
Ale jak już tak bardzo bronisz tego FHD to chociazby ta nowa kamerka ma mieć 120fps w FHD (pewnie zaraz jeszcze napiszesz, ze co za roznica? :P).

akurat to juz w Vegasie chociazby dużo podciągniesz, ale gopro to religia, nie przegadam ;)
Bo jakoś nowe Gopro... nie powala


@ChineseMobilePhones: 5tką jeszcze sie nie interesowałem, 3ka jest znacznie lepsza niz Yi 2 4K. Wszyscy mówią gopro, gopro a nikt nie zwraca uwagi że jest kilka serii np. silver i black, a to zupełnie inne kamery.

4k interpolowane


@ChineseMobilePhones: rozdzielczość nie jest interpolowana tylko fps. Amabrella to nie jest czasem procesor a nie matryca? Jeśli procesor w 4K wyrabia tylko z 30fps to nie
@Wychwalany: znacznie lepsza? ()
Rozdzielczosc jak najbardziej moze byc interpolowana i w ogole procesor nie obslugiwac danej rozdzialki i kl/s, a niby w ustawieniach posiadac wyższa...
Amabrella to procesor, ale jesli on nie umie wygenerowac danych parametrow to wiadomo, ze nie uzyskasz wyzszych rozdzielczosci z wiekszymi fps...
I masz https://www.ambarella.com/news/91/122/Ambarella-Introduces-Low-Power-4K-Ultra-HD-SoCs-for-Sports-and-Flying-Cameras zobacz, ze H2 w tej nowej Yi 2+ ma mieć "H2, our first 14nm chip, delivers 4Kp60
@ChineseMobilePhones: są dwa rodzaje HDR (zamiennie zwane WDR). Ten prawdziwy wykonywany jest bezpośrednio przez matryce i polega na nagrywaniu obrazu z podwojonym fps i łączeniu dwóch klatek (ciemnej i jasnej) w jedną. Taka klatka idzie dopiero do procesora. Więc jeśli matryca wyciąga max. 60fps to z włączonym HDR (WDR) nagrywa w 30fps. Powołując się ciagle na dane o ambarelli próbujesz udowodnić, że włożenie silnika Porsche do fiata 126p da nam rewelacyjny,
@Wychwalany: bo jakby jeszcze matryce inne były, a bedzie jak wynika ta sama
SONY IMX377 1/2.3”, dodatkowo bedzie RAW. Poza tym matryca nic nie wykonuje bezposrednio, bo jak matryca ma cos robic?
Ale lepiej o skrajnosci pisac i przeciez juz napisales, ze gopro 3 bl jest ZNACZNIE lepsza od yi2, choc od początku nie do niej moje porównania a do tego co ma wyjść dopiero..
Jak tutaj cos pisac, jak dla
Poza tym matryca nic nie wykonuje bezposrednio, bo jak matryca ma cos robic?


@ChineseMobilePhones: hehe to po co oni ją tam wsadzają, ambarella sama wygeneruje obraz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli dla Ciebie liczy się tylko ilość i wielkość to spoko, kamera pewnie Cię zadowoli. Cyferkami nie ma sobie równych.