Wpis z mikrobloga

Coraz bardziej mam wrażenie, że PiS chce zamienić ten kraj siedlisko Cebulaków.
Rozkręcić socjal, zniwelować odpowiedzialność dłużników (no bo przecież to nie ich wina, że kredyty nie spłacają, tylko te złe banki/sklepy), dać wszystko za darmo na dziecko bo na dziecko się należy, do tego przaśna TV robiąca gówno z mózgu, w kominach wyngiel, w piecach śmieci i mentalnie wracamy do PGR-ów czy współczesnej Rosji. Idealni wyborcy, co pytań nie zadają....

Zasiłek co miesiąc i przedawnione kredyty, to jest wasza godność, wasz majestat.

https://ms.gov.pl/pl/informacje/news,9041,w-obronie-przed-windykacja-przedawnionych-roszczen.html

#polityka #cebula
bilas - Coraz bardziej mam wrażenie, że PiS chce zamienić ten kraj siedlisko Cebulakó...

źródło: comment_MAn3lhxMqMvQigYavsNfgU14vG4HbOCV.jpg

Pobierz
  • 17
@bilas: +oblezona twierdza i ruski mir gotowy. Tak ze nie... to nie jest Twoje wrazenie to jest rzeczywistosc. Ciemny lud ma byc nieporadny, glupi, nacjonalistycznie nagrzany i zalezny w jak najwiekszym stopniu od panstwa i kosciola.
@pk347: co ciekawe, padało to z ust ludzi totalnie sterowanych przez telewizyjno - internetową propagandę. "Mój prezydent taki piękny, moja Polska tak wstaje z kolan". Jeszcze 5 lat temu bym nie pomyślał, że narodowy-socjalizm dostanie takiego kopa dzięki spadającym cenom internetu.
@bilas: od najbardziej prawdopodobnych do tych najmniej:

- tępym społeczeństwem łatwiej rządzić, do tego ludzie którzy mają mentalność 'daj daj daj' i czekają aż 'państwo da' są od niego zależni więc będą głosować na tych którzy dają, a PIS da przecież najwięcej
- dopasowują się do społeczeństwa, nadal mamy pełno sierotek po PRLu, do tego tęsknota za młodością więc budujemy PRL bis
- jako socjaliści naturalnie nienawidzą pracy, wolności, niezależności i
@xetrov: Wiele slow, zas konkluzja jest prosta - przez kilkadziesiat lat komuny (wszelkiego rodzaju tepienie inteligencji i polityka dej dej dej dej czy sie stoi czy sie lezy) mamy spoleczenstwo kilkadziesiat lat zacofane cywilizacyjnie, glupie i w wiekszosci niedouczone mimo tworzenia pseudomagistrow. Zajebiscie widac to w mojej pracy, durni Janusze i Grazyny maja durne dzieci, ktore beda miec durne dzieci. Studia skonczylismy w wieku ~25/26 lat, okolo 5% dorobilo sie dziecka,
@tahti: no i to jest smutne bo PiS stara się cofnąć nas w rozwoju i zepchnąć z powrotem do PRLowskiej biedy, zwłaszcza umysłowej. Czy to reakcja oddolna (skutek tępego społeczeństwa) czy odgórna (tajne intrygi reptilian i inne takie) to bez większego znaczenia, efekt jest ten sam.

Szkoda bo przez to tracimy kilka(naście) lat potencjalnego rozwoju.
@xetrov: Mysle ze to reakcja oddolna, nasz narod jest niesamowicie glupi wskutek takiej a nie innej selekcji naturalnej przez ostatnie dziesieciolecia. Zas tym na gorze ta sytuacja bardzo odpowiada, i nie ma zadnego powodu, aby cos w tym kierunku robic - ba, coraz mocniej motywuja ludzi madrych i wyksztalconych do wyjazdu z kraju.
@bilas: to że ten ich cały pińcet plus wytępił firmy lichwiarskie typu provident z rynku, a wskaźnik ubóstwa wśród dzieci spadł o 94%, oraz jeżeli dzietność rodzin utrzyma się na tym poziomie co listopad/grudzień to wskaźnik średniej przekroczy 2.0, już niewygodnie przyznać. A może po prostu nie czytasz żadnych wiadomości i tylko wylewasz swoje obawy ku uciesze gawiedzi?
Osobiście Ron Swanson na prezydenta, ale to co robi pis w tym kierunku
@Mortalis: Rozumu tym dzieciom od tego nie przybędzie. Tylko postaw roszczeniowych.
Czytałeś artykuł w linku?
Ograniczenie czasu na przedawnienie długów to ma być bonsu dla ludzi żyjących na kredyt, promowanie takiego stylu życia. Zresztą to już widać od dłuższego czasu - komornik do kogoś przyszedł? Wina komornika, komornik be. Ziobro & Jaki zaraz pomogą, ale już nikt nie nadmieni po co przyszedł ten komornik.

Zresztą ten wpis nie dotyczy ich warunków
@bilas: na moje to nie na tyle szerzenie tylko podtrzymywanie, bo to się wlecze od czasów komuny, a jeżeli do władzy nie dojdzie kukiz, wolność lub inna partia o podobnych zamysłach to raczej się nic nie zmieni.