Wpis z mikrobloga

Mircy mam pytanie. Mam możliwość kupienia macbooka pro w Japonii, gdzie cena do polskiej jest aż 31% niższa - jedyny problem tkwi w tym, że nie chcę przy zamawianiu się pomylić i zamówić klawiatury z ich "krzaczkami". Na stronie apple.jp wszystko jest po ichniemu. Jest ktoś z was obeznany w temacie jak to najlepiej zamówić?
#macbook #apple #japonia
  • 7
zrobię tak, że zrobię sobie konfigurację na apple.jp, zrobię screena i poproszę osobę która jest na miejscu żeby z tym poszła do apple store :)
@okniarz: Licz się z tym, że kilka dni będzie trzeba poczekać na realizację. Mi w sklepie powiedzieli, że to musi być ktoś lokalny, że turysta nie może zamówić sobie skomponowanego zestawu, ale nie znam przyczyn. Może chodziło o założenie konta i wybór komponentów, a może o co innego (chodziło o Sony, może w Apple jest inaczej).
Jak nie potrzebujesz customowej specyfikacji tylko którąś z gotowych, to czasami taniej jest kupić w sieciówce typu BicCamera inż w oficjalnym sklepie Appla. Ja tak kupowałem bo poza zwrotem VATu dostałem jeszcze 5% zniżki za płatność Visą, czego Apple store nie oferowało.
@okniarz ja się obawiam, że oni ostro bronią rynek i różnie może być..
@Malthan masz rację. Poza tym w Bic camera masz zwrot VAT jako turysta i zniżkę nawet 20% za zakup karta Visa i zniżka ze sklepu. Nie wiem czy to stosują do Apple, pewnie nie. We wtorek mogę zajść do biccamera i zobaczyć jak to wygląda..