Wpis z mikrobloga

1 187 260 - 10 - 10 - 10 - 14 - 20 = 1 187 196

Rehabilitacja ITBS I-V - rollujcie, rozciągajcie się i ćwiczcie chłopaki i dziewczyny, bo skończycie jak ja... Jeżdżąc po ~10km dziennie i rozbijajac na rehabilitacji powięzi tak, że świeczki w oczach i mdli z bólu... Diagnoza... 6 tygodni do pół roku. Świetnie... Ale liczę, że ogarnę szybciej. Rwa mać...

#rowerowyrownik
Pobierz
źródło: comment_sGLRad1jGvEa5qTYiARUwYqsXfkL7O3G.jpg
  • 54
@Tyler_the_Creator gdzieś na Śląsku kogoś polecasz? Co prawds nie mam tego ale mam external snapping hip extension (IT band), przeskakujace biodro.
Od kilku lat i dalej usunąć tego nie mogę, myślę że to może być przyczyną mojego bolu kręgosłupa (mam zniesiona lordoze ledzwiowa)
@BlueKygo: mogę poszukać, chociaż jestem z drugiej części Polski, na początek polecam poszukać na własną rękę, podzwonić, popytać, internet + prywatne placówki w danym mieście/regionie. To biodro boli czy tylko przeskakuje? Możliwe, że istnieje faktyczne przełożenie biodro >> kręgosłup, tudzież kręgosłup >> biodro, problemy mogą również występować niezależnie.
@Tyler_the_Creator no ogólnie na rehabilitacje szedłem z kuli kręgosłupa, była praca nad stabilizacja, wzmacnianie core'a, ćwiczenia mckenziego, masaże różne, tym prądem terapia, bez skutku, ogólnie doszli też w jednej klinice że przyczyną może być za duża kość udowa (ta głowa tej kości przy biodrze) - mogę rtg wysłać jak coś, kurde ile bym dal żeby mieć zdrowe plecy
@Tyler_the_Creator ćwiczenia na pilkach, planki, wznoszenie nóg, wznoszenie reki i nogi przecieległej w podporze przodem itp, ogólnie dziś też ćwiczę sobie jakieś tabaty z plankiem itp

A i cwiczylismy też mięśnie głębokie, ciężko mi to szło ale coś ćwiczyłem - ale nie pomogło
A jakie masz objawy?


@poczekaj: Tępy ból (ale nie morderczy) i uczycie sztywności w okolicy zewnętrznej części kolana.

ale lepiej uderzyć w przyczynę, nie skutek ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Tyler_the_Creator: Walczymy dwutorowo. 2 razy w tygodniu terapia manualna, a potem sala i ćwiczenia stabilizacyjne + codziennie stabilizacja, wzmocnienie i rozciaganie w domu.

ale co sie stao


@krojcol: Się #!$%@?ło.

Zdrowia życzę. To co mam robić
@metaxy: Miałem podobną przypadłość w 2015 po przejechaniu 12-15km ból w zew stronie kolana za każdym razem byłem u ortopedy, polecił rolowanie i rozciąganie oraz parzenie pokrzywą jak to usłyszałem o tej pokrzywie to byłem sceptyczny ale gdy mimo rolowania i rozciągania(zacząłem ćwiczyć jogę) podczas kolejnej przejażdżki znowu złapał mnie ból to postanowiłem spróbować tej pokrzywy jak ręką odjął wiem że teraz zima i ciężko może być ale pamiętaj i spróbuj
@metaxy: Kurde kurde, myslalem ze dla zapalonych kolarzy takie rzeczy jak rolka, pilka, guma, core itd... to sa oczywiste oczywistosci.
Bo nawet poczatkujacy biegacz uslyszy takie rzeczy jak zaczyna swoja przygode. Ze bez calej otoczki, bez dbania o reszte ciala, samym bieganiem mozna sobie bardziej zaszkodzic niz wyciagnac dobrego.
A tu takie buty...
A tu takie buty...


@PurpleHaze: Nigdy nie ma czasu, nigdy... Z resztą dziś jest tego kolejnym przykładem. Cały wczorajszy dzień pracy, cała noc, teraz praca i jeszcze cały dzień... Jak spać nie ma kiedy, to kiedy czas na takie cuda? Dopiero jak pojawił się problem, to i pojawiła się mobilizacja, żeby znaleźć czas na ćwiczenia. Wiesz jak jest... Tyle lat było bez żadnych problemów, to człowiek tylko zapieprzał na rowerze, a
@metaxy: wiem wiem, przechodzilem przez to, biegam od 6 lat. Do tego praca rodzina obowiazki i cala reszt. Rozciegno, itbs, dziwne bole kolan, "kóle bólu" (nazwa wlasna) w lydkach i w udach itd. Dopiero gdzies od 2lat odpukac mam spokoj. Ale zbieglo sie to z redukcja km i przekonaniem sie do biednej bo biednej i wzbudzajacej smiech u pr0 silowni.
Powodzenia w walce :)
@metaxy Ja tez nie byłem od poczatku :) dwa lata wiosennych kontuzji na fali szalu "w tym roku to wam pokaże" i przez 3 lata caly luty i pol marca wyjete (sezon zaczybam w grudniu). Dopiero zeszly rok mialem normalny, a ten... na razie jest ok ;) (tylko u mbie biegabie)