Wpis z mikrobloga

1 187 260 - 10 - 10 - 10 - 14 - 20 = 1 187 196

Rehabilitacja ITBS I-V - rollujcie, rozciągajcie się i ćwiczcie chłopaki i dziewczyny, bo skończycie jak ja... Jeżdżąc po ~10km dziennie i rozbijajac na rehabilitacji powięzi tak, że świeczki w oczach i mdli z bólu... Diagnoza... 6 tygodni do pół roku. Świetnie... Ale liczę, że ogarnę szybciej. Rwa mać...

#rowerowyrownik
metaxy - 1 187 260 - 10 - 10 - 10 - 14 - 20 = 1 187 196

Rehabilitacja ITBS I-V - r...

źródło: comment_sGLRad1jGvEa5qTYiARUwYqsXfkL7O3G.jpg

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
@metaxy: jak sobie to zrobiłeś? Lata zaniedbań?
Wiadomo, że zdążysz wyrehabilitować się do wakacji i wyprawy dokoła Polski, ale jako plan awaryjny proponuję event na mirko "sztafeta mirków śladem metaxy dokoła polski" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
1 187 260 - 10 - 10 - 10 - 14 - 20 = 1 187 196


@metaxy: A już myślałem , że to zimno i rozsądek trzymały Cię w rowerowych ryzach. A tu taki numer.
Zdrowia!
  • Odpowiedz
jak sobie to zrobiłeś? Lata zaniedbań?


@FaraonMerJan: Dokładnie tak. Po co się rozciągać przez godzinę jak tę godzinę można pojeździć, nie? Po co ćwiczyć stabilizację jak można w tym czasie jeździć...

Wiadomo, że zdążysz wyrehabilitować się do wakacji i wyprawy dokoła Polski


@FaraonMerJan: Nie ma innej opcji. Obowiązkowo! Byle formę zrobić.

mi to pomogło


@edzius90: Poczytam, mądrego nigdy za wiele.

A już myślałem , że to zimno i rozsądek
  • Odpowiedz
najwięcej dało rozciąganie, po rolowanie było gorzej,


@edzius90: Co człowiek to opinia, kumple, którzy przez to przechodzili chwalą sobie rolowanie. Każdy człek inny.
  • Odpowiedz
@metaxy: A jakie masz objawy? Nie wiem czy miałem podobny problem, ale u mnie przez pierwsze 3 km jazdy było wszystko idealnie, a na dystansie kolejnych kilkuset metrów przechodziło do bólu całkowicie blokującego możliwość jazdy. 3 lata chodziłem o ortopedach, rezonansach bez najmniejszego skutku i dopiero w zeszłym roku dobra fizjoterapeutka mi pomogła. Po pierwszej wizycie mogłem przejechać aż 12km, po drugiej 20 a po trzeciej ponad 40. Tak samo jak
  • Odpowiedz
@metaxy: znajdź fizjo, który pracuje koncepcją Kinetic Control. Ból ITB to tylko konsekwencja "nierównowagi" mięśniowej, przyczyna najczęściej zlokalizowana jest w kompelksie miedniczno-biodrowo-lędźwiowym. Co nie oznacza oczywiście, że inne działania typu masaż powięziowy, rolowanie czy stretching nie przyniosą ulgi, ale lepiej uderzyć w przyczynę, nie skutek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz