Wpis z mikrobloga

#mircy #pytanie #gorzkiezale Czy ja mogę odejść ot tak z pracy gdzie jeszcze nie miałam badań do pracy ani umowy nie podpisałam?
Pracowałam tam 3 dni plus jeden na próbę zapłacony.
Warunki jak mówiłam jedna niedziela płatna 12h sama, brak wolnego za nią. Praca 6dni w tygodniu plus jedną niedzelę. I czasami w święta.
Do tego przyuważyłam, że szefostwo wchodząc na sklep bierze z niego drobne zakupy nie podchodząc z tym do kasy( ͡° ʖ̯ ͡°) No chyba , że sobie to zapisują. A wiecie, że towar nieskasowany to potem braki w towarze są,,,,tak jakby....ktoś je...wyniósł.
  • 39
@Elrondka88: łuuu ale ty wiesz że pracodawca ma obowiązek dać Ci umowę zanim zaczniesz pierwszy dzień pracy? Złamał prawo i możesz go #!$%@?ć do PiP. A jak nie masz umowy ani nic to tak jakbyś tam nigdy nie pracowała, nie mogą Cię zwolnić dyscyplinarnie
@Elrondka88: ja bym powiedziała im serdeczne ELO
jak nie dają Ci umowy o pracę to każ im spadać do wulkanu
a jestem prawie pewna że Ci nie dadzą bo nadgodziny i nie mogli by Ciebie wyzyskiwać
proszę mieć odrobinę szacunku do Siebie
jak widzisz że łamią przepisy kodeksu pracy ( lub w ogóle) to proponuję złożyć skargę do Państwowej Inspekcji Pracy
@Elrondka88: Przede wszystkim nie moglas podjac nawet godziny pracy bez waznych badan lekarskich u tego pracodawcy i podpisanej umowy. Teraz nie mozna dac umowy 'pod koniec dnia', zmienily sie przepisy.

Po prostu nie przychodz juz do pracy. Ot tak.
@kapec1: no ale nie znalazłam:D może wystarczy, że powiem że jednak mi warunki nie odpowiadają po przemyśleniu...
Kurde z tego wychodzi , że na miesiąc mam 3 dni wolnego.
W dodatku w marcu one mówią, że będe mieć2 niedziele bo jedna musze odrobić . Tzn za kogoś . Dla mnie to niepojęte....
@kapec1: Wiem, gdyby było chociaż 2k ....Wychodzi na to, że pracując dorywczo jako kelnerka nie na cały etat tyle np przez 12 czy 13 dni zarobię więcej niżeli w takim sklepie.
I wiesz oni chyba nawet urlopów nie mają...bo pytałąm pracownicę chcac wziac wolne to inna pracownica robi za ciebie czyli co 16h? a ja mam to odrabiac jej potem:D
@Elrondka88: praca na umowę o pracę w wymiarze przekraczającym 40 h w tygodniu? Jeśli tak to już sam ten fakt to wykroczenie. Mój kolega pracuje w sklepie na takich zasadach i co tydzień w sobotę robi zdjęcia rachunków, które wystawia na wszelki wypadek