Wpis z mikrobloga

Siemanko, zamierzam kupić nowego kompa do gier. Na początku planowałem budżet 2 koła, wzrósł on jednak do 3 gdy zobaczyłem co się dzieje na allegro. Moja wiedza komputerowa zatrzymała się na poziomie Pentium 4 i Geforce 2 :) Byłbym bardzo wdzięczny za małe porady co do wyboru sprzętu od kogoś z większą wiedzą.
Znalazłem na allegro kompa za 2900, czy moglibyście ocenić czy jest on ciekawą propozycją czy muszę szukać czegoś innego - i5 7400, RX 470, 8GB RAM, 1TB dysk
http://allegro.pl/gamer-i5-7400-rx-470-g1-8gb-ddr4-1tb-i6703886811.html
Planuje kupić kompa w swoim mieście zamieszkania czyli wwa aby nie bawić się w wysyłki w razie reklamacji, zauważyłem że sprzęt jest niestety przez to droższy niż w innych miastach, chciałbym się zmieścić w 3 tys max 3100 zwiększając ram do 16 GB. Chciałbym kupić całą jednostkę, składanie go z części może mi nie pójść najlepiej :)
Dziękuje z góry za odpowiedzi, pozdro

#komputery
  • 22
@Gildead: czemu nie na allegro? mają zawyżone ceny czy jak? Nie chcę kupować od noł nejma, raczej celuje w sklepy komputerowe które wystawiają swoje aukcje na allegro
hmmm spojrzałem na pure pc i zestaw za 3000 tys jest prawie taki sam (+ dysk ssd) jak ten komp z linka w moim poście za 2900... czegoś nie ogarniam czy jak?
@Gildead: te gotowce na allegro #!$%@?ą, te tabelki że wydajność wysoka, foty gier, a karta graficzna zawsze jest jakaś #!$%@? od reszty i tylko pokazują numerki