Wpis z mikrobloga

Mirki, mam firme w Polsce i ja właśnie zamykam bo c%#j mnie strzela jak widzę co sie wyprawia. Zakładam spółkę w innym kraju w którym przepisy nie traktują mnie jak złodzieja. W swoim życiu zapłaciłem już więcej niż niektórzy zapłacą przez całe swoje życie. Szczególnie jak widzę 500+ i to że ludzie rezygnują z pracy na rzecz świadczeń. No ja pieprze. Albo jak ktoś idzie na 10 kierunków bo mu fajnie jak rodzice go utrzymują... Mam to gdzieś, płaciłem ZUS i gówno z tego będzie, wole nie płacić nic. Tak, jestem programistą, zrobiłem biznes gdzie za siedzenie na dupie wyciągam kilka krajowych średnich i rozwijam kolejny. Pracuje po 12h dziennie i mam dosyć żerowania na mnie przez ludzi którzy nic nie robią. Umiesz liczyć? Licz na siebie. Mi nikt nic nie dał. Zapieprzałem żeby być gdzie jestem. Dlatego pozdrawiam wszystkich którzy nadal wierzą w jakąkolwiek emeryturę. Jako załącznik wrzucam pokaz tego że jestem dumny z tego kim jestem i z naszej historii. Nie znaczy to że muszę się składać na wszystkich. No, a właśnie siedzę sobie w Cape Town, popijam wino i świętuję, że zależny jestem tylko od siebie.
Pobierz
źródło: comment_0OVOIRg4KpBb6kJfNUcO1wBq7018OmRp.jpg
  • 19
@rozjebunda: jak mówiłem: historię mamy piękną i jestem dumny z tego kim jestem. Dużo przeszliśmy i sie nie dalismy i to jest wlasnie ten symbol. Mozesz probowac ale mnie nie zniszczysz.
@bartg: Jakieś szczegóły? Nie wiem jak to jest spółkami, ale małe firmy mogą zatrudniać programistów na DG, płacić ZUS od pensji minimalnej i 19% liniowego podatku dochodowego. To jest całkiem niskie opodatkowanie porównując do innych krajów nie będących rajami podatkowymi.
@szary_obcy: wyslalem priv :) Raje sa do dupy, mialem oferte wysp marshalla ale to jest jak z Kajmanami. Wszystko cacy dopoki papiery nie wyciekna (i sprawa Messiego)
@bartg: Ja przy DG płacę około 25% podatku+ubezpieczeń, to jest względnie niska stawka i moim zdaniem przy małej firmie nie warto kombinować i ryzykować, lepiej inwestować swój czas w rozwój firmy i mieć spokojną głowę.

Dlatego pytam o rozmiar firmy / status prawny - dopiero przy obracaniu większymi sumami zaczyna mieć sens kombinowanie nad wyprowadzeniem kapitału z Polski.
ja bym tego gowna nigdy nie wydziaral sobie ale jak kto lubi ja tam godlem moge sie podetrzec


@rozjebunda: Generalnie rzecz biorac, za to grozi odpowiedzialnosc karna z tytulu zniewazania symboli panstwowych. Ludzi, ktorzy w imie wlasnych antypatii sa w stanie sprowadzic na siebie klopoty, nie nazywam rozumnymi.

Jakim cudem dorosly czlowiek, ktory chce byc postrzegany jako rozgarniety i wart swoich lat, chcialby sie ciagac po komisariatach i sadach, za nic?
Najgorsze jest to ze Polska jest nadal ignorowana np. przez Stripe. Mielismy najpierw spolke cywilna i duzo problemow nam rozwiazalo zalozenie LTD w UK w 3 klikach (firmawanglii.pl). Tam jak zapomnaem czegos wypelnic to mi milutko napisali ze lewnie jestem zajety firma ale prosza o wyplenienie dokumentu. A zwrot VATu sami bez pytania wysylaja. Jak w Polsce o zwrot VATu poprosilem (moje pieniądze wy zlodzieje!) to mialem kontrole z urzedu. Porazka... Kontroli