Wpis z mikrobloga

@pro666full: Dzisiaj jest i tak sporo, bo ładna pogoda.
To jest stadion zbudowany na Euro, więc nawet w czasach kiedy Servette było w pierwszej lidze, to i tak w większości był pusty.
Miasto w Szwajcarii które ma 200 tys mieszkańców nie potrzebuje stadionu na 30 tys.
@redheart: sprawdziłem dane, najwięcej członków na szwajcarski federacja gimnastyczna, potem piłka nożna, potem tenis. Choć to tylko dane ilości osób zapisanych do klubów, a nie zainteresowanych sportem. Gdybym miał po znajomych oceniać powiedziałbym, że najbardziej popularny jest hokej.
@redheart: nie wiem, może żeby uprawiać gimnastykę to praktycznie trzeba się gdzieś zapisać, a sporty typu piłka nożna czy hokej spokojnie większość osób uprawia bez klubu? Sam się zdziwiłem jak dane znalazłem, znam tylko jedną osobę uprawiającą gimnastykę.
@manedhel: być może trzeba się rejestrować do federacji by uprawiać gimnastykę w klubie i jest stale prowadzona oficjalna ewidencja. Obstawiałem też, że może to mieć jakiś związek z edukacją i wf-ami, ale to wszystko i tak trochę strzelanie po omacku.