Wpis z mikrobloga

#studbaza #studia #uwr

1. Bądź Uniwersytetem Wrocławskim.
2. Miej zapisy na zajęcia i wiedz, że serwery nie wytrzymają takiego ruchu.
3. Rozwiąż problem, dzieląc studentów na kilka grup, by każda zapisywała się o innej godzinie.
4. Umożliw grupom z wcześniejszych godzin próbę ponownego zapisania się razem z grupami przypisanymi do późniejszych godzin (już pal licho "sprawiedliwość" takiego rozwiązania względem tych, którzy dostali późniejsze godziny i mają tylko jedną próbę).
5. Ci, którym nie wyszło o ósmej, próbują ponownie z ludźmi z godziny 10.
6. Ci, którym nie wyszło o ósmej i/lub o dziesiątej, próbują razem z ludźmi z godziny 12.
7. Godzina 12:00, "witryna nieosiągalna".
8. Grupa z godziny 12 jest poszkodowana, bo ma tylko jedną szansę (w porównaniu do kolegów z np. godziny ósmej, którzy mogą już trzeci raz spróbować wbić się na upatrzone zajęcia).
9. Grupa z godziny 12 jest w głębokim zadzie, bo na ich godzinę przypada ruch generowany też przez osoby z grup wcześniejszych, którym nie udało się wstrzelić w poprzednich godzinach.
10. Strona nie wytrzymuje ruchu.
11. Jesteśmy poważną uczelnią, nasz system zapisów jest poważny, nie dało się tego wymyślić lepiej.
  • 15
@bialoruskie_standardy: swoją głową nie poręczę, bo sprawa nie dotyczy mnie, tylko moich znajomych, ale obalili oni tę tezę (przynajmniej w przypadku tych zapisów). Sami się dziwili, że tak dziwnie podzielono ich na kilka grup o różnym stopniu uprzywilejowania i szukali przyczyny. W grupie na ósmą niektórzy mieli gorsze średnie niż przypadki z grupy na dwunastą, więc to nie to.
@janeeyrie: przeciążone serwery to już standard i mnie nie dziwi. Piję bardziej do systemu podziału studentów na grupy przy umożliwieniu tym z wcześniejszych godzin ponownego próbowania szczęścia w kolejnych godzinach, razem z tymi, którzy te późniejsze godziny mają jako swoją pierwszą szansę. Jak jesteś w najpóźniejszej grupie to masz srogo przechlapane, bo dorzucają tylko kilka miejsc do puli, a oprócz twojej grupy rzucają się do zapisów również wszystkie "odpady" z poprzednich
@aderonraven
1. Bądź Politechniką Wrocławską
2. Ustaw zapisy każdemu indywidualnie w zależności od średniej żeby się #!$%@? uczyły i rozkładasz ruch serwerowy na cały dzień
3. Profit
Brak pozostałych punktów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@aderonraven: uuu widzę, że też przeżywałeś dzisiaj zapisy na wf? ( ͡° ͜ʖ ͡°) mi się jakimś cudem udało o 8.

ale to jeszcze nic. najgorsze było ogłoszenie godzin lektoratów + dodanie przez mój kierunek dodatkowych zajęć do planu, wcześniej nie ogłaszanych. dosłownie zaraz po zapisach na wf. :D
@aderonraven: nie dziwię się. co semestr ten sam cyrk. chociaż na plus muszę przyznać, że zapisywało się ciut lepiej, niż 3 lata temu ;) już się chyba wszyscy zdążyli przyzwyczaić, że tam jest utrudnione wszystko, co tylko może być utrudnione...