Wpis z mikrobloga

Czy po tym jak byłem w Holandii dwa miesiące i zarobiłem 4,5 tysiąca euro netto przysługuje mi jakiś zwrot podatku?
Jeśli tak to sami mi to wyślą na holenderskie konto czy muszę wysyłać jakieś podanie itp? Obecnie jestem w Polsce i nie wrócę tam raczej w ciągu roku. Zastanawiam się czy zamknąć moje holenderskie konto czy może jeszcze z tym poczekać (pobierają 4 euro na kwartał).
#holandia #amsterdam #podatki
  • 13
@MatthewDuchovny Ja zlecilem to polskiej firmie z Poznania i komunikacja mailowa. Dokumenty wysyłałem poczta i oni wszystko zalatwiali. Oni tam chyba cały rok rozliczają ale nie wiem jak teraz z polskim rozliczeniem bo musisz uwzględnić w nim rozliczony holenderski pit. Ja składałem holenderski zawsze we wrześniu jak wracałem.
@MatthewDuchovny: masz 5 lat aby się rozliczyc. Kokosów nie bedzie, strzelam ze ok 300eur. Koszt rozliczenia przez jakies polskie biuro to 150-200zl chociaz sa firmy ktore biorą wiecej. Ja mogę polecic A+Z. Korzystalem wielokrotnie i sobie chwalę, co najwazniejsze kontakt nie urywa się po oplaceniu ich prowizji. No i uzbroj sie w cierpliwosc bo pewnie troche poczekasz na ten zwrot. Holenderski US ma obecnie rok czasu na rozliczenie Twojego zeznania. Sporo
@barxik: A nie wiem jak to się dokładnie nazywa. Ja teraz nazwałem go zerowym bo składałem go w sumie w celach informacyjnych do US bo nie płaciłem już podatku w Polsce za dochód osiągnięty w Holandii (uniknięcie podwójnego opodatkowania jeżeli nie jest się rezydentem dłużej niż pół roku czy 9 miesięcy, nie pamiętam)
@potente: @MatthewDuchovny:
Ja składając we wrześniu/październiku czekałem +- 3 miesiące