Wpis z mikrobloga

Siema Mirki, w przyszłym tygodniu zamierzam poskładać bratu kompa do gierek, budżet ma bardzo ograniczony bo 1500zł. Gry pokroju GTA V, oczywiście nie spodziewam się ustawień ultra. Procek to raczej napewno będzie Intel G4560, jedynie mam dylemat co do GPU, zastanawiam sie nad nowym gtx 1050 ti 4GB za około 670 zł, nie ukrywam ze przy tak niskim budżecie to sporo, da rade wyhaczyć coś o podobnej wydajności do 500zł?

#kiciochpyta #pcmasterrace #komputery
  • 9
@Trawker: Dzięki. Nie wiem dlaczego ale nawet nie brałem kart Radeon pod uwagę, w podobnej cenie jest GTX 750ti, która z tych dwóch? Sprawdziłem na szybko jakiś ranking (3DMark?) i ten RX jest wyżej, faktycznie będzie miało to odzwierciedlenie w grach?
@mun88:
Tak, niby Battlefield 1 na takim RX 460 chodzi na średnio wysokich w full hd na stabilnych 60-80 fps. GTA 5 i Wiedzmin 3 beda mialy gorzej, bo nowe Radeony lepiej trybią pod DX12. Szkoda, że nie podciągniesz do 700-800 zł i nie kupisz RX 470, bo to zajebiście duża różnica a dopłacasz raptem tylko 200-300 zł. Z RX 470 spokojnie gry na ultra w full hd pociągną na 50+