Wpis z mikrobloga

@murgal: Trochę to przykre jak ta firma ludzi w konia robi. Nie neguję stabilnego działania systemu ze względu na zamknięta architekturę ale akcje tego typu to jest przegięcie. Dla mnie takie coś byłoby dyskwalifikujące dany sprzęt. Ale każdy ma jakiś priorytet.
  • Odpowiedz
@wczoraj: Płacisz kupę kasy za sprzęt do tego jeszcze dokup kilka końcówek, przejściówek, kabel 230 (o ile produkt dedykowany na Europę) no to trochę słabo.
  • Odpowiedz
@murgal: Po #!$%@? Ci tyle przejściówek? Wystarczy jedna ta zbiorcza od Apple (USB-C + HDMI/VGA + USB-A), a do reszty sprzętu jak Ci potrzebne po prostu kup 2-3 kable USB-A zwykłe/mini - USB-C. No i do tego ethernet jak bardzo potrzebujesz, chociaż ja tego złącza nie potrzebowałem już kilka lat :P
  • Odpowiedz
@Wight: Przecież nikogo nie oszukali. Sam płacisz za te przejściówki, bo ich potrzebujesz. A to, ze tak zagrali z przejściówkami - No to jest akurat #!$%@?.
  • Odpowiedz
  • 1
@murgal też używam komputera do pracy i nie widzę potrzeby w używaniu tyłu przejściowek. Wystarczy mi jedna, ta zbiorcza.

Ja osobiście zamiast przejściowek wymienilbym kable gdybym potrzebował. Taniej i lepiej. Ale co kto lubi.

Poza tym nikt Cię nie zmuszał do kupna tego komputera, nikt Cię też nie oklamal odnoście tego co jest w zestawie więc czemu jęczysz ;)
  • Odpowiedz
@murgal: apple to firma dla idiotów i lansiarzy co chcą się poczuć lepiej bo mają srajfona czy maca chociaż można mieć sprzęt lepszy i tańszy o połowę. No ale wtedy nie można się chwalić jabłkiem na studiach.
  • Odpowiedz
@ethics: nie zgodzę się z Tobą, lepiej pracuje mi się na macu niż na okienkach, zresztą - pojedź na jakąkolwiek konferencję IT a utwierdzisz się w przekonaniu kto korzysta z maców ( ͡° ͜ʖ ͡°) A nazywanie idiotami ludźmi którzy korzystają z innego komputera jest... conajmniej żenujące.

@Strus: nie jęczę, informuję przyszłych nabywców
  • Odpowiedz
@murgal: Kabel 230V? Że co? O.o Masz na myśli te customowe extendery do zasilacza? To nie jest przecież do niczego potrzebne, ot Twój wymysł ( ͡° ʖ̯ ͡°) (też taki mam, tylko w nowym macu wyciągnąłem po prostu z zasilacza ze starego maca).
  • Odpowiedz
@ethics: Nie ma problemu, pokaż mi lepszy, bardziej wydajny, bardziej stabilny, bardziej bezpieczny sprzęt. Przesiądę się jeszcze dziś. Masz na myśli niestabilnego, wolnego Androida czy Windowsa któremu najlepsze i7 i 32GB ramu nie pomaga z wydajnością, o wirusach i masie błędów na tej platformie nie wspomnę. Wszystko to kwestia gustu, ale nie mów, mi że jest coś lepszego za połowę ceny bo to bzdura. Jakby było dawno bym zmienił.
  • Odpowiedz
@hasztag_andrzej: ale czy ja mowie, ze zdelegalizować? Mówię, że nie podoba mi się ich podejście do tematu. Same kompy robią dobre tylko są mocno nastawieni na monetyzację, bo mają zamkniętą architekturę.
  • Odpowiedz
@murgal: No to to nie jest do niczego potrzebne, opcja i Twoje widzimisie :) Swoją drogą z tego co widzałem to w innych komputerach montują podobne zasilacze w postaci kostki (i w nich niestety nie można sobie kabla przedłużyć :£ Też taki mam chociaż mi nie potrzebny. Lubię mieć świadomość, że jakbym chciał to mam długi kabel :D
  • Odpowiedz
@Strus: @hasztag_andrzej: @murgal: hurr durr obrażajo Apple. Widać właśnie jakie oszłomy kupują Apple. Jakbym napisał, że Panasonic czy LG #!$%@?, to nikt by nie odpisał ale Appla wszyscy bronią bo przecież wydałem 10tys na lapka to nie może wyjść na to, że przepłaciłem. Musicie sobie usprawiedliwiać zakup bo system dobry, dobry bo są na nim 2 apki i to zamknięte. Zawsze mam beke z ludzi co mają Iphona. #!$%@?,
  • Odpowiedz
@ethics: A nie wpadłeś na taki pomysł, że może niektórzy kupują Macbooka, bo zwyczajnie jest to dla nich odpowiedniejszy sprzęt/bardziej im się podoba praca na nim/podoba im się wygląd, a cena ma dla nich mniejsze znaczenie? I nie, nie mam żadnych sprzętów apple. Ale zupełnie nie rozumiem bólu dupy, jakby posiadanie sprzętu z lepszym stosunkiem cena/jakość według jakichś kryteriów czyniło lepszym człowiekiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz