Wpis z mikrobloga

Serce boli jak się jedzie teraz przez pola, drogi gminne, miejskie, wzdłuż linii kolejowych. Każdy cwaniak, pan na hektarach, chłopek roztropek rżnie drzewa gdzie może. Nie ważne, Male czy duże. Deby, jesiony, brzozy, wierzby...
Najbardziej przykro jest gdy widzę zdrowiusieńkie jesiony, które leżą na glebie świecące zdrowym, jasnym drewnem... Zwłaszcza, że większość jesionów choruje i zamiera samoczynnie.
Barbarzyństwo.
A osoba za to odpowiedzialna jest profesorem nauk leśnych? Wstyd mnie ogarnia. Wstyd i przerażenie. Wiem, że jestem (jeszcze) młody i naiwny, ale do cholery, my, leśnicy powinniśmy byc pierwsi jeśli chodzi o szacunek do przyrody. Kazdej przyrody, a jednak drzew zwłaszcza ze względu na nasz fach. Dla niektórych moze to być hipokryzja czy w ogóle niezrozumiałe, ze to piszę, ale obecnie choc sztuka leśna zastępowana jest sos mocno schematyzmem i nieelastycznym planowaniem, wielu stara się dbać o las jak najlepiej potrafi. A potem dobre imię calej grupy jest tak szargane, ze nie wspomnę o ogromnych stratach jesli chodzi o piękno naszego rodzimego krajobrazu.
Smutno mi. Smutno i straszno.
#podlesniczy #las #lasy #pracbaza #drzewa #przyroda
  • 51
  • Odpowiedz
@bolczan: Nie wiem czemu tych drzew miałoby być więcej... Ale ja jestem zadowolony z tej nowelizacji. W końcu nie muszę nikogo prosić o pozwolenie na to, żeby samodzielnie wyciąć na swojej działce swoje drzewo, które mi przeszkadza.
  • Odpowiedz
@bolczan: Właśnie ludzie myślą długofalowo - wycinają co chcą lub mogą chcieć przez najbliższe lata. Zrobił się taki szum wokół tego, że nie wiadomo czy na najbliższym posiedzeniu sejmu tego nie cofną i nie będzie można już wycinać.
  • Odpowiedz
@TP-w-trzeciej-klasie: @bolczan: @Morthgar: @saracenxc:

Czy naprawdę nikt z was nie pomyślał, ze ludzie wycinają wreszcie to czego nie mogli przez ostatnie chore prawo? To chyba normalne ze chwile po "uwolnieniu" rynku jest duże zainteresowanie tego typu wyrąbem ale jak już powycinają co trzeba to wszystko się uspokoi?
W takiej Norwegii jak się jedzie to co chwila widać wyrąbane połacie lasu i nikt nie płacze...
  • Odpowiedz