Wpis z mikrobloga

sposób na urozmaicenie CV osoby bez doświadczenia? jakieś pomysły w jaki sposób opisywać błędy profesjonalnie? w jaki sposób opisujecie błędy w swoich miejscach pracy?


@wolfram11: opisujemy tak jak powinno się błędy opisywać, czyli elementy takie jak data, wersja, kroki do reprodukcji, spodziewany rezultat, rzeczywisty rezultat, częstotliwość występowania, dotkliwość. W materiałach do ISTQB albo ogólnych do testowania znajdziesz więcej.

Pomysł ciekawy, na pewno cię wyróżni, a czy warty wkładu to nie wiem.
czy blog z wykrytymi błędami z różnych stron internetowych to dobry sposób na urozmaicenie CV osoby bez doświadczenia?


@wolfram11: Zależy ;) Jeśli będą to błędy znalezione na stronach/apliakcjach jakichś firm - to możesz sobie napytać biedy. Chyba że będziesz anonimizował inforamcje u jakich firm to wykryłeś. Ale wtedy taka informacja jest mało warta.
Lepiej jakbyś posiadał konto na githubie i zgłaszał z niego błędy do projektów open source. I link do
@wolfram11: Zależy jakie. Jeśli to będą błędy wpływające na bezpieczeństwo to spoko, ale musisz to robić anonimowo, wyjaśniając po drodze dlaczego taki błąd powstał i jakie może mieć konsekwencje trzymanie go na stronie w wersji produkcyjnej. - to spoko, raczej postawi Cie w pozytywnym świetle.

Jeśli masz zamiar robić bloga z screenami pokroju 'Your number is NoN' czy tego na załączonym screenie (albo jeszcze gorzej - że coś się źle wyświetla
venomik - @wolfram11: Zależy jakie. Jeśli to będą błędy wpływające na bezpieczeństwo ...

źródło: comment_I5WjZZztuj1HkwEmalrx2X6xDp8Xs4LB.jpg

Pobierz
@wolfram11 wg mnie kiepski pomysł z tym blogiem, błędy czasami są wpuszczane na produkcję świadomie, choć by ze wzlędu na czas, a raczej jego brak (mowa tu ofc o błędach niskiej klasy/o nikłej wadze biznesowej) i raczej tylko takie będziesz w stanie wykryć; co do błędów bezpieczeństwa - tu są 2 opcje:
1. Znajdujesz błąd, zgłaszasz właścicielowi strony, uzgadniasz termin naprawy (nie publikujesz info na blogu), po poprawce retestujesz i możesz opublikować