Wpis z mikrobloga

  • 186
Osobiście to uważam, że najwredniejszymi polaczkami są tacy, co to ich boli 500+. Lepiej było, jak ten patol Waldek, co to siedział na bezrobociu od zawsze, zdychał z czteroosobową rodziną, jak trójka dzieci każde wakacje siedziała w domu.
Ale jak ktoś ciągnął jakieś niemieckie albo norweskie Kindergeldy w 2010 roku, to był zaradny, a i kraj ze standardem płacenia "za" dziecko był cywilizowany!
#500plus #polakicebulaki #gardze
  • 153
@1dziewczyna_szamana: Mnie zastanawia jedno, ale po co się tym w ogole przejmować? Przecież komentarze na mirko niczego nie zmienią, tak czy siak państwo będzie Cie okradać. Może inaczej. Tak czy siak tracę pieniądze i w sumie to obojętne mi to, place zabaw dla dzieci czy jakiś Mietek, który wali wódę z konkubiną (XD) tak czy siak tracę SWOJE pieniądze, lewo czy prawo, bez różnicy bo nie znam ani tych dzieci ani
@Oszaty: Mnie boli ze #!$%@? prawie 30 miliardów a ja żłobka nie mam we wsi. Byłby żłobek nawet jakby kosztował 500/mieś to i tak z wypłaty starej zostało by nam więcej kasy niż 500. Do tego płaciła by sobie składki i podatki do budżetu. A tak to siedzi na dupie i #!$%@? z tego jest.
@mozliwe: Twoje podejście jest spoko dopóki są inni ludzie którzy się tym przejmują za Ciebie. Wyobrażasz sobie co by było gdyby każdy miał na to tak #!$%@? jak Ty?

Podatek od powietrza?


Noo zawsze będą nas okradać, po co się tym przejmować

Podatek dochodowy 75%?


Noo zawsze będą nas okradać, po co się tym przejmować

To że komentarze na mirko niczego nie zmieniają to ja wiem, ale po to mam tu
@Naxster: No to nie jest dzieckiem. U mnie na roku trzy laski miały w tym wieku dzieci i mieszkały w akademiku ze swoimi facetami, więc nie licz mi tu w ten sposób, że 25 letni człowiek jest dla matki obciążeniem. Może, ale to już nie wina systemu przecież. Wyjątek - studenci medycyny, ale to jest niewielki odsetek ludzi w tym wieku.
@Oszaty: szczerze przyznam - ja jestem/byłem przeciwnikiem obecnej formy 500+. Może powinienem zrewidować moje poglądy, ale uważałem, że większość tych pieniędzy nie trafi do dzieci. Patrząc na to obecnie - chyba muszę przyznać, że byłem w błędzie.
Chociaż ciągle uważam, że lepsze by było np darmowe obiady + książki + więcej zajęć w szkole + coś tam jeszcze. I jeśli zostanie to wtedy można by rozważyć zapomogi finansowe - ale wolę
@lavinka: ty chyba masz jakieś urazy albo kompleksy.

Podałem dwie sytuacje jakie znam osobiście. Obydwie rodziny przeszły przez wiele problemów, żadna pomoc im się nie należała i nie należy. Jakoś dały radę i dają dalej. Teraz będą opłacać jeszcze czyjeś dzieci, bo pan patol Waldek nie musi pracować mimo, że jest dużo powyżej 25 lat, bo jemu się należy. I OPka uważa ze to super spoko sprawa jest. Bo trzeba pomagać
@Naxster: No i co? Też miałam patolkę na klatce, wiem jak to wygląda. Ale to jest promil rodzin w Polsce, zresztą patolki rzadko mają dużo dzieci, bo im je opieka regularnie zabiera do domu dziecka, a na dziecko w domu dziecka 500+ się nie należy.
Lepiej było, jak ten patol Waldek, co to siedział na bezrobociu od zawsze, zdychał z czteroosobową rodziną, jak trójka dzieci każde wakacje siedziała w domu.

Ale jak ktoś ciągnął jakieś niemieckie albo norweskie Kindergeldy w 2010 roku, to był zaradny, a i kraj ze standardem płacenia "za" dziecko był cywilizowany!


@Oszaty: co Ty #!$%@??