Wpis z mikrobloga

Najnowszy nabytek - Radom Sport 7,62x39 :)

Fabryka Broni wyprodukowała trochę Beryli M762 (7,62x39) na rynek cywilny w związku z zamówieniem dla armii Nigerii i postanowiłem się załapać. Zawsze chciałem mieć coś z FB, ale Radom Sport 5,56x45 mnie nie pociąga z pewnych względów. No więc złożyło się idealnie. :)

Broń raczej do kolekcjonowania, ale może kiedyś się złamię i zabiorę na strzelnicę. ;)

P.S.: na zdjęciu z magazynkiem Magpula - bardziej mi się tak podoba

#bron #pozwolenienabron #strzelectwo
ppqa - Najnowszy nabytek - Radom Sport 7,62x39 :)

Fabryka Broni wyprodukowała troc...

źródło: comment_SL4VwyZdXi1Nh4FpwldW4E5rVkuOCBTi.jpg

Pobierz
  • 17
@pocisk-pelnoplaszczowy: na karabin? Półtora roku temu wymyśliłem sobie, że skoro FB produkuje dla Nigerii to może zrobi cywilne wersje. Przy czym wtedy to było kompletne sci-fi. Napisałem do dystrybutora, a on ku mojemu zaskoczeniu napisał, że "kto wie, może kiedyś". Temat umarł, po czym nagle pod koniec lutego Radom zrobił ~250 Radom Sportów. Colt Krotoszyn wziął partię 150 sztuk i ma je w sprzedaży od 25 lutego. Od momentu złożenia zamówienia
@ppqa: czym poza górną szyną (które na AK też w sumie można wrzucić w tej czy innej formie) różni się ten uroczy karabinek (piszę to bez sarkazmu, wygląda świetnie) od AKM?
Tzn. której z cech tego karabinka nie da się odtworzyć w AKM z bocznym montażem, za pomocą ogólnodostępnych akcesoriów, bez nadmiernych wydatków i ingerencji w konstrukcję broni?

Pytanie to zadaję, gdyż w sumie nie mogę znaleźć takiego zestawienia, a "na
@Pantokrator: pewnie wszystko da się zrobić, widziałem AKM-y oszpejowane do granic możliwości.
Na pewno nie założy się tej konkretnej szyny pod optykę bo AKM-y nie mają prowadniczek w okolicy szczerbinki.
Przy czym trzeba zadać sobie pytanie ile takie coś będzie kosztować. Można skończyć z 40-letnim, pomagazynowym AKMS-em w którego się wrzuciło ~6k zł, a sprzedać go można za ~4k zł. ;) Widziałem takie ogłoszenia.

Radom Sport ma ten plus, że jest
@ppqa: bardzo fajna sztuka, no i wygrawerowany orzeł - trzeba było to specjalnie zaznaczyć przy zamawianiu? Bo domyślnie chyba nie robią.
Nie wiedziałem też o wersji w takim kalibrze chociaż kiedyś tam czytałem o tej dostawie dla Nigerii. Z tym oszczędzaniem to bym nie przesadzał - jak kiedyś kupię Radom Sporta to na pewno nie tylko do podziwiania ;)
bo AKM-y nie mają prowadniczek w okolicy szczerbinki


@ppqa: za 100 zł dorobią w warsztacie rusznikarskim razem z mocowaniem pod zatrzask szyny na ogonie kolby. Kolega ma AKMa z szyną od beryla :)
@Chosen0ne: trochę wstydzę się przyznać, ale nie strzelałem z niego jak dotąd. Kupiłem jako obiekt kultu kolekcjonerskiego, leży nietknięty w szafie. Za 50 lat sprzedam go i zostanę obrzydliwie bogaty. Bo znając życie Radom więcej ich nie wypuści. ( ͜͡ʖ ͡€)

Pisząc serio, to moim skromnym zdaniem jest to karabinek typowo "do mania". Wykonany bardzo solidnie, ciężko się do czegoś przyczepić. Natomiast waży prawie 4 kg i