Wpis z mikrobloga

#weeklytopedm Wydanie 9: 27.02-05.03.2017
Wszystkich, którzy nie wiedzą o co chodzi odsyłam do tagu #weeklytopedm

UWAGA:
Nic się nie zmieniło, jeśli chodzi o podsumowania. Na liście znajdują się utwory, które wydanie zostały w minionym tygodniu (czyli do niedzieli 5.02). Wybaczcie za te trzy dni opóźnienia.

Na dzisiejszej liście znalazło się 10 utworów, przy czym każdy sporo się od siebie różni pod względem stylu, a przede wszystkim pod względem poziomu. Nie brałem w tamtym tygodniu pod uwagę żadnej produkcji D&B, czy dubstepowej (i pochodnych, chociaż future bass jest).

10. Blasterjaxx ft. Jonathan Mendelsohn - Black Rose || #bigroom || Wydane 27.02 w Maxximize
Dawno nie było w moim podsumowaniu produkcji bigroomowej - po prostu nie słucham już zbyt często tego gatunku, szczerze mówiąc irytuje mnie on ( ͡° ͜ʖ ͡°). Najnowszy utwór Blasterjaxx wstawiam ze względu na to, jakie ostatnio robi zamieszanie. Nawiązali w niej poziomem do najlepszych produkcji w swojej karierze. Co prawda wokal Mendelsohna jest wg mnie strasznie denerwujący i przypomina mi styl boys bandowy, ale to akurat typowe dla produkcji od tych panów.

9. Trilane & Yaro - Miss Out (ft. Max Landry) (Nicky Romero Edit || #bigroomprogressivehouse || Wydane 3.03 w Protocol Recordings
Typowy przedstawiciel progressywnego bigroomu. Nicky dawno nic nie wydał, więc wypadało dopisać się do w miarę pozytywnej produkcji. Melodia na dropie przypomina mi Thinking about You (Festival Mix) od Axwella i Ingrosso. Wokal jest znośny, nie przeszkadza, ale też nie powoduje opadu szczęki. Fajna produkcja, ale od takiego nazwiska jak Romero oczekuje zawsze wielkich hitów :P

8. NERVO - In Your Arms (Savi Remix) || #trap #futurebass || Wydane 3.03
Remix Saviego na wideo znajduje się od 6:21. Co do tej produkcji - podobna do oryginału, który zamieściłem parę wydań temu na liście. Wersję to odróżnia jednak o wiele lepszy mastering. W końcu utwór nie wydaje się pusty, ma więcej mocy i wyciąga maksimum, z bądź co bądź dobrego wokalu NERVO.

7. Nu Aspect - Things I Said || #house #futurehouse || Wydane 03.03 w Selected.
Przedstawiciel spokojnego future house. Nurt ten ostatnio często pojawia się w moich podsumowaniach. Utwór #!$%@? głęboka linia basowa, miła melodia na breaku, bardzo fajnie wpasowujące się trąbki. Można się przyczepić jedynie do dropu, ponieważ po tak ciekawym, głębokim początku spodziewałem się jednak czegoś trochę innego, ale mimo wszystko nie jest to minus.

6. Yves V - Find Your Soul || #bigroomprogressivehouse || Wydane 03.03 w SPINNIN' RECORDS
Utwór, który zebrał wiele krytyki, choć wg mnie bezpodstawnie. Jest dobrze wyprodukowany, ma na prawdę ciekawą melodię, przypomina mi produkcje od Jaya Hardwaya, a także częściowo słychać tu styl naszego Fafaqa i na prawdę zastanawiam się, czy nie maczał tutaj swoich palców biorąc pod uwagę jego wcześniejszą współpracę z Yvesem V.

5. Sullivan King & NIGHTOWLS - We In Here || #electro #electrohouse || Wydane 03.03 w Kannibalen Records
Zdecydowanie najmocniejszy utwór na dzisiejszej liście. Potężna electro bomba. Moc tej produkcji jeszcze bardziej zwiększa wokal, który jest typowy dla metalcore, czy jakiegoś screamo, a nie elektronicznej muzyki tanecznej.

4. Bart B More & Steff Da Campo feat. Simon Franks – Jump! || #house #fidgethouse || Wydane 03.03 w HEXAGON
HEXAGON i te jego potężne wydania ( ͡° ͜ʖ ͡°). Przedstawiciel fidgetu z na prawdę ciekawym dropem. Ogólnie cała składanka GENERATION HEX 004 E.P. jest świetna, ale wybrałem z niej tylko dwa utwory. Właśnie ten oraz:

3. Tom & Jame vs. Holl & Rush - Move On Me || #house #futurehouse || Wydane 03.03 w HEXAGON
Lubię tych producentów, chociaż przyzwyczaili mnie do brzmienia bliższego progresywnego bigroomu. Ich najnowszy utwór jest future housem, jednak słychać w nim dźwięki typowe dla poprzednich produkcji od tych panów, które były przedstawicielami zgoła odmiennego gatunku muzyki elektronicznej.

2. Arty - Falling Down (feat. Maty Noyes) || #dance || Wydane 27.02 w SEEKING BLUE
Każdy, kto choć trochę zna mój gust wie, że Arty to jeden z moich ulubionych producentów, dlatego też nie mogło zabraknąć w podsumowaniu zeszłego tygodnia jego najnowszej produkcji. Utwór jest dość prosty, jednak klimat jaki z niego płynie jest nieziemski. Do tego ten świetny wokal. Cudo. Produkcję tą traktuje jako numer 1 ax equo z:

1. Röyksopp - Never Ever (Yotto Remix) || #deephouse || Wydane 03.03 w DOG TRIUMPH
Ciężko nie przyznać, że jest to najambitniejsza produkcja na dzisiejszej liście. Świetny progresywny deephouse, prawdziwy pływaczek. Tempo trochę wyższe, niż wśród typowych przedstawicieli gatunku, słychać w nim dźwięki kojarzące się także z trance. Polecam z całego serca.

Jak zwykle zapraszam do odsłuchiwania, komentowania i dzielenia się świetną muzyką.

Link do paczki z muzyką

#edm #umf #muzyka #muzykaelektroniczna
  • 5
@Delus: Blasterssi tak średnio, wokal beznadzieja, drop średni, ratuje ich fajny break. Romero nawet nawet chociaż jak na niego liczyłem na więcej, trójeczka bardzo spoko, Artyego wolę z bardziej melodyjnych brzmień, a jedynka musiała być dobra patrząc na takie nazwiska
@kshmir: Co do Blastersów no to klasycznie, większość ich produkcji ratuje jedynie break ( ͡° ͜ʖ ͡°). Też wolę Artyego z utworów w innym stylu, ale i tak przekonał mnie tą najnowszą produkcją. Co do Romero, to dawno już nic wybitnego nie wydał, co mnie smuci.