Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się skąd się wziął pogląd że Radeony to główno. W dyskusji ze znajomymi ostatnio padło takie stwierdzenie. Wszyscy przytakneli, ale kiedy zapytałem "dlaczego" uśmiechy zgasły i zapadła cisza.Po jakimiś czasie ktoś w końcu powiedział że "shadowplay". No dobrze, ale jak ktoś nie nagrywa a tylko gra? Cisza.
Sterownik istalujesz i gotowe, a geforcowe wymagają połączenia z internetem i zakladania konta. Radeony w porównywalnych osiągach są też na ogół tańsze od GeForce.
Zna ktoś jakiś argument podparty faktami?
Tak, wiem że czołówka najsilniejszych kart należy do geforce (1080, 1070) ale taki 480 rx kosztuje pół ich ceny. Zaznaczam ze nie jestem jakimś fanatykiem, po prostu mnie ciekawi skąd sie wzięła ta opinia o wyższości geforceów #technologia #radeon #geforce #kartygraficzne #zainteresowania #gownowpis
Pobierz k.....3 - Zastanawiam się skąd się wziął pogląd że Radeony to główno. W dyskusji ze z...
źródło: comment_2RrL2TVqSEfroJRkgi1VkPZuiQNsehpr.jpg
  • 12
@kamien23: Jakościowo czipy AMD też gorzej wykonane. W sensie karty, laptopy z układami AMD są bardziej awaryjne, dochodzi do tego narzut sterownika na CPU i potrzebujesz dość mocnego proca, by karta rozwinęła skrzydła. Gównem bym tego nie nazwał, ale na pewno brak im dopracowania.
@anonim1133: ale w jakim sensie sterowniki są złe? Miałem ge 960 i 970 oraz ra 270x 285x i 380. Nigdy nie miałem problemów z sterownikami. Nawet małą przewagę mają radeony bo nie wymagają połączenia z netem i zakladania konta ( czego nienawidzę)
@kamien23: Doświadczenie sprzed kilku lat w sumie. Ale catalysty zawsze ssały pałkę ( nie pamiętam już szczegółów, ale miałem problemy z ustawianiem czegoś - chyba z wieloma ekranami ). Co ciekawe ten sam problem był pod windowsem i na linuksie.
Bo instalację fglrx pod linuksem to pomijam już, wiadomo.
A Nvidia? Instalowałem stery i po prostu wszystko działało.

@kamien23: ja Ci odpowiem na to pytanie. Radeon jest gorący, żarłoczny i ma lipne sterowniki.
Radeon się psuje, aktualnie mam R9 290X i to jest kolejny Radeon który ma problemy z wyświetlaniem grafiki (pewnie pamięć RAM).
Sterowniki szczególnie te od DX11 są bardzo słabo zoptymalizowane gdyż mają duży narzut na CPU (wynikające z braku pewnej funkcjonalności, która jest za to zaimplementowana w sterownikach GeForce).
290X jest moim ostatnim radeonem (było ich
Ja mam radeona i jest jedna rzecz jaka mnie wkurza. Counter strike 1.6 (tak ten z grafiką co powinien bez karty graficznej działać xD) muli fpsy latają. Counter strike GO to samo. Oprócz tego średnio mi się podoba obsługa tej karty (ten interfejs do ustawień). Generalnie może to być wina konfiguracji czy czegoś tam, ale ja nie chce o tym myśleć i czytać jak tu pozmieniać ustawienia, żeby podstawowa seria gier się