Wpis z mikrobloga

Czy są tu jakieś mirki trenujące #mma i #bjj? Ostatnich parę lat chodziłem na #kyokushin, odliczając przerwy to tak z 4-5 lat, a ostatnie 2 lata ani jednej przerwy, i to w bardzo dobrym klubie IMO. Od kwietnia przechodzę na MMA i chciałem sobie zamówić Gi do BJJ, ale jestem dość chudy jak na swój wzrost (190cm, 81-82kg). Macie jakieś doświadczenie w kupowaniu Gi? Do Kyokushin zawsze kupowałem rozmiar większe bo potem kurczyło się w praniu... w sumie wszystkie Gi jakie miałem na Karate były na mnie za krótkie. Niektórzy producenci Gi podają rozmiary A3, inni A2 albo A2XL, nie mam doświadczenia w #grappling, więc nie wiem czy z dwojga złego lepiej żeby było za krótkie czy workowate.
  • 5
@Luxon007: Nie sprecyzowałem, to jest klub MMA gdzie płacisz za miesiąc i chodzisz na które klasy chcesz. Byłem tam i rozmawiałem z jednym gościem, patrzyłem na grafik i prawdopodobnie będę chodził na BJJ Gi i Boks / Muay Thai, a dopiero po jakimś czasie dołącze do grupy MMA, zobaczymy jak szybko będę robił postępy. Rashguard, getry, spodenki etc. już mam, ale z tego co widziałem to początkujący chodza chyba tylko na
@przemula: Najlepiej będzie jak zlokalizujesz w sekcji kogoś podobnego gabarytami i poprosisz przed treningiem, żeby dał ci przymierzyć Gi. Bo niestety ilu producentów, tyle miar. Niektórzy, jak zauważyłeś mają opcję dla osób szczupłych i wysokich, no ale ciężko przymierzać przez internet :P