Wpis z mikrobloga

Ostatnio wracając do domu natknąłem się na drodze na tzw szeryfa w #szczecin za przejazdem tramwajowy w kierunku głębokiego jechał dumnie w ten sposób na całym odcinku gdzie są dwa pasy na jezdni, z robiłem mu zdjęcie, czy jest sens owe zdjęcie wysyłać na policję, czy szkoda czasu?(tylko na podstawie nagrania można coś zrobić?)
#polskiedrogi #szeryfdrogowy
Pobierz MagicQ - Ostatnio wracając do domu natknąłem się na drodze na tzw szeryfa w #szczecin...
źródło: comment_w0nw2p1hwMQJTaDt8dQDvEXJTm47Z9RM.jpg
  • 32
@SanFable: to zacznij od siebie, a nie 'niech ktoś' ja zawsze wpuszczam takich, o których piszecie, że cwaniaki. Po to są dwa pasy do jazdy na wprost, żeby nimi jechać i zmienić przed ciągłą, jadąc na zamek. Sam się stosuj a potem gadaj, że 'potrzeba wiele czasu'. gówno prawda, jakby kazdy burak potrafił spojrzeć dalej niż na czubek maski swojego wozu, to już dawno by to było na porządku dziennym.
@SanFable: Pretensję możesz mieć jedynie do kierowców wbijających się na chama. A nie do tych, którzy korzystają z lewego pasa zgodnie z przepisami. Ja kulturalnie czekam, aż ktoś mnie puści i sam puszczam, jeżeli sytuacja tego wymaga. I nie jest to żadne cwaniakowanie tylko efektywne wykorzystanie infrastruktury.
@SanFable: wg mnie błędne jest nazywanie cwaniakami, jeżeli zastosuje się zasadę zamka błyskawicznego to korek jest mniejszy, weź 50 samochodów i ustaw jeden za drugim, a na dwóch pasach. Wynik jest jeden, a tak to korek jest dłuższy, przez co tamują się poprzednie skrzyżowania.
W wielu krajach (np. Austrii i Niemczech) uregulowana prawnie w kodeksie drogowym, np. w art. 7 pkt. 4 Prawa o Ruchu Drogowym (StVO) w Niemczech (wiki)
@MagicQ: dzisiaj to nieźle ludziom #!$%@?ło na drogach, oczywiście auta typu 10 letnie golf, audi s8 itd. Zgłaszaj typów bo może nie wiedzą, że się ośmieszają publicznie blokując pas
a jeśli chodzi o jazdę na zamek, ojj potrzeba jeszcze dużo czasu aby to było na porządku dziennym u nas, bardzo rzadko udało mi się być świadkiem dobrze przeprowadzonego "zamka"


@SanFable: No właśnie między innymi dlatego, że żyją ludzie, którzy mają podobnie gówniany tok rozumowania jak twój.