Wpis z mikrobloga

#projektdc5 <----- Zapraszam do obserwowania :)

Kolejna chwila wolnego czasu, kolejna część do układanki.

Przegroda miski olejowej.
Opowiem o tym szybko. Występują wersje spawane do miski, jak i wersje przykręcane do bloku.
Ja zdecydowałem się na droższą wersję - przykręcaną do bloku, bo nie chciałem spawać aluminiowej miski.

Po co jest ?
Przy jeździe w zakrętach/szybkim przyśpieszaniu, olej potrafi odpływać spod smoka olejowego pod wpływem przeciażenia, o ile odpłynięcie oleju na obrotach jałowych na 0.5 sekundy nie spowoduje specjalnych uszkodzeń ze względu na film olejowy (cieniutka warstwa oleju pomiędzy komponentami typu panewki-wał), to w przypadku wyższych obrotów (4000-5000RPM) zerwanie filmu olejowego, może powodować uszkodzenie panewek, co w rezultacie skutkuje remontem silnika. Przegroda tworzy mniejszą komorę do której olej może ściekać, ale ciężko jest z niej uciec inną drogą niż przez smok (element silnika który zasysa olej z miski).

Dlatego Mireczki, jeśli macie ochote pokatować wasze fury, sprawdzcie wczesniej olej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I pamiętajcie, do upalania trzymamy górny stan :)

#carboners #motoryzacja #motoryzacjaboners #jdm #jdmboners #honda #tuning #typer #ciekawostkimotoryzacyjne #projektdc5
kwiatu - #projektdc5 <----- Zapraszam do obserwowania :)

Kolejna chwila wolnego cz...

źródło: comment_Hg7lbWyauQ7fvZkJYO7IqbeIpgOOpTf8.jpg

Pobierz
  • 21
Wołam przez MirkoListy plusujących ten wpis (109)

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @bycjakkrzysztofkrawczyk @thestabilizator @Zaybatzu @Kutazzz @Djkudlaty @pkrr @grz3so_o @filip_k @JednookiTaboret @damian_co_dalej @BrodaMGS @J_ake @kpong @johann89 @Karota @Hershel @QBA__ @fiszu86 @pug_in_stug @EndriuGolara
@kwiatu Dzięki za ten wpis. Obserwowałem w swoim samochodzie, że temperatura oleju wzrasta po wzięciu zakrętu i odpuszczeniu gazu. Zastanawiałem się czemu tak jest. Wydaje mi się, że to będzie prawdopodobnie to o czym piszesz. Tylko zastanawia mnie to pół sekundy. Nie powinno być raczej pół minuty? Filtr zerwie się tak szybko? To w takim razie każdy samochód potrzebowałby takiej przegrody. Przy byle szybszym zakręcie traciłby smarowanie.
@Yelonek: wszystko zalezy jakie przeciażenia generuje twój samochod, jeśli masz seryjne auto, seryjne zawieszenie to raczej przegroda miski nie bedzie konieczna, i nie chodzi o filtr olejowy, tylko film, cienka warstwa oleju ktora zapobiega zacieraniu sie czesci nawet przy starcie silnika, to dwie inne rzeczy, jak bardzo wzrasta Ci temperatura ?