Wpis z mikrobloga

Cześć mireczki, miałem dziś wypadek na #motocykle konkretnie honda cbr 125 (super rozpoczęcie sezonu () ) Sprawczyni zajechała mi drogę przez co prawą stroną uderzyłem w nią i przewróciłem się na lewą po za uszkodzeniami owiewek, lusterek, kierunkowskazów, i skrzywionych setach. mam też porysowany lekko kask i zniszczona kurtkę. niestety nie mam paragonu ani za kask ani za kurtkę stąd pytanie ile i na podstawie czego mogę domagać się zwrotu kosztów za strój ? I czy jeśli porysowane są w zasadzie wszystkie owiewki i wgnieciony bak to ile powinienem za to dostać? chciałbym oddać to wszystko do lakiernika. I jeszcze na końcu jak sprawdzić czy lagi są proste ? walnąłem przodem, jeździ się niby normalnie tzn. prosto ale czy to znaczy, że lagi są proste i nie odkształcą się za jakiś czas ?
  • 4
mam też porysowany lekko kask i zniszczona kurtkę. niestety nie mam paragonu ani za kask ani za kurtkę stąd pytanie ile i na podstawie czego mogę domagać się zwrotu kosztów za strój ?


@inDifferentBases: no ale wiesz mniejwięcej co to za modele więc możesz przedstawić wycenę od producenta czy tam z jakiegoś sklepu. Kask po każdym wypadku nawet jak z zewnątrz nie wygląda źle powinien być wymieniony na nowy, tym razem
@inDifferentBases: jeśli pamiętasz mniej więcej kiedy kupowałeś sprzęt i płaciłeś kartą to wystarczy znaleść na koncie potwierdzenie transakcji i podejść z nią do sklepu, powinni wystawić Ci kopię paragonu lub skserować gdzieś "za zgodą z oryginałem"