Wpis z mikrobloga

@Orzel: tibilisuria czy jakoś z jedzeniem gruzińskim ponoć bardzo dobra, noodle bar na starowiślnej, curry up na krakowskiej, barka na wisle, zazi bistro, alchemia od kuchni, karakter, meet and go, burger tata nowy na rzeźniczej ma też kanapki fajne, jak street food może być skwer judah przy sw wawrzynca,
@Orzel: Plac Nowy 1, rozsądne ceny, bardzo dobre jedzenie.
Bianca na Rynku Głównym (kiedyś mieli niższe ceny, teraz dostali sztućce i podskoczyło)
Ed Red - świetne mięso
SlowFood na Kupa, najlepsze burgery w Krakowie
Coś Włoskiego - Trattoria Pergamin na Francesco Nullo

Wszystkie info z pierwszej ręki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Catttana: byłam ostatnio w 'Klimatach Południa' na św. Gertrudy i przy Dietla 33 w 'smaki gruzji'. Teraz wybieram się jeszcze do 'la petite france' i szukam miejsca,bez przesadnych cen, z owocami morza (chociaż wiem, że to wyzwanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
@Orzel: na św.Tomasza jest Urara Sushi, ale tu nie chodzi mi akurat o nie, a o shabu shabu. Myślę, że warto spróbować dla samego doświadczenia przygotowania posiłku samemu w restauracji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Orzel: generalnie chodzi o to, że wybierasz sobie rodzaj bulionu i do tego warzywa, mięso, owoce morza. Na kazdym stoliku masz płytę indukcyjna i gotujesz sobie sama ten bulion z dodatkami, każdy ma inny czas gotowania i zjadasz najpierw dodatki z sosami, a na koniec juz bulion z makaronem na przykład. Jesli chciałabyś zobaczyć jak to wyglada mniej wiecej, to zdaje się, że Gonciarz ma o tym filmik na yt