Wpis z mikrobloga

Witam szanownych Mirków
Chyba ktoś próbuje mnie naciągnąć na cebuliony. Od paru dni wydzwania do mnie Pani jakaś i próbuje wcisnąć darmową reklamę w jakieś ich nowej gazetce nazywanej "Dzień Dobry wielkopolska".
Pani mówi, że wstawią moją reklamę pod artykułem z mojej branży.
Pierwsza emisja miałaby być darmowa a kolejne w promocyjnej cenie 299zł.
Po długiej walce z mailem( w poniedziałek miała zablokowaną pocztę, we wtorek nie mogła wysłać na mój adres) wczoraj udało się wysłać Pani specjalistce do spraw reklamy maila do mnie.

Spojrzałem na to wczoraj pobieżnie a dzisiaj znowu się dobijała do mnie przez telefon i znowu maltretuje. I karze wysłać podpisany skan załącznika.
Nie widziałem go wcześniej więc otwarłem mając panią na linii i mówię że nigdzie w tym zleceniu (z załącznika) nie widnieje że pierwsza emisja jest za darmo. Odpowiedziała mi tylko, że za darmo bo mam prawo do wypowiedzenia w ciągu 30 dni.
Nigdzie ani w tej umowie ani w treści maila nie ma nic o darmowej emisjii. Tylko w nagłówku widnieje "ZLECENIE EMISJI REKLAMY - PIERWSZA EMISJA GRATIS!"
Dostałem jeszcze wcześniej maila od jakieś pani redaktor i tam jest mowa o darmowej emisji i cena 299zł za kolejne.

Poczytałem trochę ten bełkot z załącznika - cena promocyjna to 399zł za emisje (w sumie cena może być inna za wielkość reklamy), umowa na 24 emisje oraz wypowiedzenie pocztą za potwierdzeniem odbioru.
Umowa może być dostarczona mailowo lub skanem za to z wypowiedzeniem robi się ciekawie bo:

"5. Zamawiającemu przysługuje prawo do wypowiedzenia Umowy bez jakichkolwiek konsekwencji

finansowych wyłącznie w terminie 30 dni od dnia zawarcia niniejszej Umowy, listem poleconym za

potwierdzeniem odbioru na adres Wydawcy. Brak oświadczenia o którym mowa w zdaniu

poprzednim powoduje wykonanie Umowy zgodnie z zasadami w niej wskazanymi"


Czyli wydawca nie odbiera sobie listu i umowa wiąże się na 24 emisje.

Poza nazwą spółki i adresem żadnych innych danych o firmie żaden nip, regon, czy krs.
Pod adresem warszawskie blokowisko, bogata historia spółek w google pod tym adresem, obecnie chyba jakiś lombard.

Namiar na mnie mieli prawdopodobnie z OLX. Pani nie miała do mnie maila który jest dostępny na mojej stronie, wystarczyło wczytać się w treść ogłoszenia żeby to znaleźć lub wklepać nr telefonu w google skąd pewnie mieli moje imię i nazwisko.
Nie potrafiła udzielić odpowiedzi o czym będzie ten artykuł branżowy, zadzwoniła do mnie dwa razy nie wiedząc że już ze mną rozmawiała przed weekendem, nawet maila mi wysłali przez ten czas, a była to 100% ta sama pani.

Chyba się jednak nie skuszę na te okazję.

Prasa Lokalna sp. z o.o. w organizacji,
z siedzibą w Warszawie,
przy ul. Domaniewska 17-19/133, 02-663 Warszawa.
Reprezentowana przez Prezesa Zarządu
Pana Marcina Mordala,

#oszukujo #januszebiznesu
Pobierz
źródło: comment_Zodnzjvb9FAo2YUGK4CKQN3nQFwsXaRg.jpg
  • 58
@syljol: Moja kobieta też się uwikłała w to, skontaktowała się z prawnikiem, ułożył pismo, pocztą nie dotarło, po wysłaniu mailem kopii 9 stycznia do dziś (1 luty) już się nie odezwali
@patyk-patyczanski: Mam to samo jednak u mnie robili pozycjonowanie strony. System jest ten sam 3 mc gratis. wysłałem im rezygnację pocztą- nie odbierają. i w następnym miesiącu faktura ponad 700 zł
firma nazywa się NETZEN http://netzen.com.pl/ . Później dzwoni już firma windykacyjna NET LAB INKASO
ale historia sięga nawet 2016 roku http://lody.com.pl/Forum/UWAGA-na-t%C4%85-firm%C4%99-Net-One-Progres-Interactive-92559.html
- Progres Interactive, - zmiana na WWW Sp. z o.o.
- Netlab Development, - zmiana na Netlab WWW
-
Dostałem od nich właśnie fakturę. Umowę wypowiedziałem po około 2 miesiącach od podpisania. Ktoś otrzymał również fakturę od nich? Jak rozwiązał tą sprawę?
Witam, ja równiez podpisalem z nimi umowe chcąc skorzystac z jednej darmowej emisji. Wyslalem maila w ciagu 30 dni z checia wypowiedzenia umowy a potem dostalem fakture. Nie minelo kilka dni jak zadzwonila jakas pani i strasząc mnie sądem wzywala do zaplaty zaleglej faktury. Ustalilem z nia zmniejszenie ceny emisji na 200zl netto. Jednakze wczoraj znow dostalem fakture na prawie 400zl. Nie mam pojecia co z tym zrobic dalej
Mamy ten sam problem. Chętnie dopiszemy się do pozwu zbiorowego. Własnie przyszła kolejna faktura, jesteśmy po awanturze z panią, która zajmuje się fakturami. Identycznie jak powyżej. Prosimy o kontakt na adres toskaczeszko@gmail.com
W umowie jasno jest opisane, wiec watpie ze ktos uzna nasza racje. My podpisujac umowe oswiadczamy ze zapoznalismy sie z jej trescią i sie z nia zgadzamy. Chyba ze zle mysle.
Jasne jest też napisane że od umowy można odstąpić ale jak widać u nich to nie obowiązuje płacić trzeba z odstąpić od umowy się nie da jest nas tak dużo że nie możemy pozwolić sobie na nabijanie w butelkę ani na naciągactwo :(
@monika-stepowska: W umowie jest napisane że można od niej odstąpic jednakże wtedy trzeba bedzie jednokrotnie uregulowac naleznosc za przyszle emisje w wysokosci 50%. Z tego co wywnioskowalem to jesli zaplacilem przykladowo dwie faktury, mam umowe na 24 miesiace to zostalo mi 22. Kwota faktury jaka otrzymuje 400zł. Polowa tej kwoty to oczywiscie 200zl. Czyli 22 miesiace x 200zl = 4400zł.
ja też siedzę w tym bagnie z tym że moja sprawa jest zgłoszona od stycznia na policji a dziś wiem że już prokuratura się tym zajmuje. U mnie doszło jeszcze to że na skanie umowy którą mi przesłali jest nie mój podpis więc robi się ciekawie.
Dziś otrzymałem wiadomość od tej śmiesznej gazety ze mam jeszcze kilka dni na spłate inaczej idą ze mną do sądu :)
ps. nie wspomne już o