Wpis z mikrobloga

E65 2008, klocki wymienione 5000 km temu, a ostatnio pojawił się monit, o konieczności wymiany klocków. O co może chodzić? Czy zresetowanie czujnika nie spowoduje, że komunikat nie pojawi się gdy faktycznie będzie potrzebny? Na mój rozum nie powinno to nastąpić. Komunikat jest oczywiście ogólny i dotyczy wszystkich klocków.

#e65 #bmw #motoryzacja #samochody
  • 11
@rothenburg-vw: z dostępem jest trudno przez same felgi, będę musiał podjechać na podnośnik, ale samochód hamuje równomiernie. Poza tym dziwne jest to, że komunikat nie pojawił się w trakcie jazdy, a chwilę po uruchomieniu auta i nawet nie w momencie użycia hamulca.

@wojtaz131: właśnie się zastanawiam, czy aby się nic nie wypięło, ale czy wtedy nie byłoby komunikatu uszkodzenia sensora? Z czujników raczej nie chcę rezygnować, bo jednak przydatna rzecz
@dGustator: Wyrzuciło komunikat na wyświetlaczu navi czy pali się ikonka taka jak wyżej na zdjęciu? Jak tylko komunikat to pewnie ktoś Ci inspekcji nie skasował przy wymianie i po prostu interwał wymiany wg komputera przypadł na teraz.
@StormRider: kontrolka pali się także i to na czerwono z wykrzyknikiem. Co do interwału wymiany to właśnie o tym myślałem, ale komunikat nie dotyczy konieczności wymiany „bo już czas”, a jasno mówi, że klocki są zużyte. Poza tym jeśli byłby to po prostu interwał bazujący na przebiegu to teoretycznie czujniki nie miałyby tutaj sensu. Ale z tym brakiem resetu możesz mieć rację, spróbuję to skasować dzisiaj i zobaczę - wcześniej bałem
@dGustator: A to dziwna sytuacja, może faktycznie coś z czujnikiem. Kasowanie inspekcji niczego nie zepsuje, bo nie ma jak. Pewnie i tak nie patrzysz w ogóle na te cyferki, które pokazują tam się do rzekomej wymiany różnych elementów, więc co by tam nie było - i tak ma małe znaczenie.
@StormRider: no nie patrzę, ale światełka mnie drażnią :) DPF też ostatnio dał kontrolkę „check engine” i zmusiłem się do wymiany, choć jeszcze tego nie wymagał. Jutro podjadę na podnośnik i ostukam zaciski, może faktycznie coś się tam przyblokowało
@dGustator: Chwali się takie podejście - wymiana zamiast kombinowania jakby tu jeszcze pojeżdzić albo wyciąć. Co prawda, jeżeli jeszcze był dobry, to mogłeś skasować inspekcję i wymienić za jakiś czas. No ale co zrobione, to zrobione. Podłącz się pod kompa, te roczniki wszystko Ci powiedzą same, tylko trzeba z nimi "porozmawiać".