Wpis z mikrobloga

@onionhero: bmw e39 2.5i 2001r, 1200 w PZU z holowaniem 1000km od domu. bwm e39 3.0i Mpakiet 2002r. w Link4 najtańsze OC 900zł. W swoich złotych młodych czasach, 2008-2010r miałem e36 2.5i coupe z 1992r. Miałem wtedy 20 lat jak ubezpieczałem na ojca w jakimś gównianym TUW, 640 zł OC na rok ;) złote czasy jak mówię, PB95 wtedy było 3,30 do 3,70zł/l.
  • Odpowiedz
@se-ba-980 elastyczność lepsza przez potężny moment obrotowy. Nie zrozum mnie źle- to V8 jest zajebistym silnikiem i też wolałbym widlastą benzynę niż bociany pod maską ( ͡ ͜ʖ ͡) Jechałem 5er z 3-litrowym dizelkiem(co prawda pocipowanym) i ponad 700Nm prostuje zmarszczki przy depnięciu gazu. Wolnossąca benzyna nie da tego efektu, niezależnie od pojemności. BTW gratuluję zakupu, zazdroszczę autka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@se-ba-980: E60 3.0d ma 6.8 do setki Vmax tak samo, ale ma 500Nm ;)

A poza tym zacne BMW, E39 to jedne z najładniejszych BMW, ale niestety dużo jest ich w złym stanie, co psuje trochę efekt ;)
  • Odpowiedz
Mirku, 3.0D już bez chipa jedzie dużo lepiej


@peacemaker23: po pierwsze nie dużo lepiej bo w danych technicznych ten 231 konny manual 3.0d ma 6,8 a 535i E39 ma 6.9s do setki. Wiec jedzie praktycznie tak samo.
Po drugie 3.0d 231KM w autmacie ma juz 7.1s do setki wiec jest juz wolniejsz niz to 535i w manualu.
Po trzecie sa jeszcze wersje 218KM w 3.0d wiec tez wolniejsze niz E39.
Po
  • Odpowiedz
@callmemiro: wąs cie swędzi ? Przeciez on wkleja benzyne a ty wyskakujesz z gnojownikami. Jestes sobie w stanie wyobrazic, że dla niektórych diesel to obciach smród i chmura czarnych spalin? Szczególnie, jak to nazywasz 'po czipie'. Gosc sobie kupił v8 dla przyjemności, a ty wyskakujesz z r4 dieslem 220d, masakra jakaś.
  • Odpowiedz
  • 0
@callmemiro a jak mierzyleś recelogic ten automat? Start z samego gazu, czy przytrzymanie na gazie z hamulcem i odpuszczenie hamulca? Jak startujesz z wyższych obrotów, to zawsze da się urwać jeszcze część sekundy.
  • Odpowiedz
  • 0
@callmemiro rozumiem, o to mi chodziło. Przy pomiarach automatów za pomocą recelogic zwykle trzeba to robić właśnie w ten sposób, żeby zbliżyć się do danych katalogowych.
  • Odpowiedz
zastanawia mnie, czy rzeczywiscie jedynie moc i #!$%@? sie licza. A gdzie swietna kultura pracy? A gdzie fajne doznania z jazdy niewysilonym autem?


@benzdriver: Młodzież nie zrozumie tego. I ci którzy nie mają prawa jazdy;)
  • Odpowiedz