Wpis z mikrobloga

Przychodzi do pracy tzw "swieżak" level 19. Po licbazie, bez doświadczenia, do przyuczenia. Śmiały, kontaktowy lekki w gadce, całkiem bystry. Nieźle mówi po angielsku, komunikatywnie po niemiecku. Zostaje przyuczony do zawodu (firma transportowa here). Początek ma całkiem niezły - łapie pierwsze zlecenia, wyjaśnia pierwsze problemy itp. Słowem - zaczyna ogarniać.
Nagle zapał do pracy opada. Zamiast łapać rady starszych kolegów - wymądrza się. Zamiast wykonywać powierzone zadania, namiętnie pisze ze znajomkami na FB. Dzis przyłapałem go jak położył głowę na biurku i zrobił sobie "zaspanego" snapa z pracy.
Ja nie wiem, co jest z tymi młodymi ludźmi. Zamiast skupić się na powierzonych zadaniach i tym, by jak najwiecej się nauczyć, to chłopakowi w głowie siedzi tworzenie całej otoczki dla znajomych.
Po tym jak kilkukrotnie miał zwróconą uwagę na temat ciągłego wypisywania na FB itp. Chłopak zaczął zachowywać się tak jakby sciągał na sprawdzianie z pszyry xD (telefon miedzy nogami i głowa spuszczona w dół).
Może jestem starej daty, może marudzę. Ale jak byłem w podobnym wieku to zapieprzałem, żeby mieć pracę na stałe i lepsze perspektywy. Sprawy prywatne potrafiłem zostawić na pózniej.
A jak tak patrzę to widzę, że dla młodych liczy się tylko to, co widać w mediach społecznościowych.

#bekaztransa #gorzkiezale #pracbaza #transport #spedycja #gownowpis #oswiadczenie #oswiadczeniezdupy
  • 26
Śmiały, kontaktowy lekki w gadce, całkiem bystry. Nieźle mówi po angielsku, komunikatywnie po niemiecku.


@kartofel_mocy: Skoro chłopak jest taki uzdolniony, to może wcale nie chce u was pracować na dłużej, tylko tak poszedł do tej roboty, żeby mu starzy głowy nie truli, że nic nie robi. Może za miesiąc pójdzie gdzieś gdzie dostanie lepszą pensję i będzie bardziej z roboty zadowolony niż u was?
to niech #!$%@? juz. Nie cierpie takich leserow.


@benzdriver: A ja nie cierpię takich buraków jak ty - jeszcze się pewnie okaże, że ten chłopak dostaje mniej niż 2000 zł netto jak mówi płynnie w 3 językach i ktoś myśli, że faktycznie będzie u niego za takie pieniądze ktoś inteligentny pracować dłużej niż miesiąc. Skoro komuś nie pasuje jego praca to niech go zwolni i tyle. Znając życie to chłopak już
@atestowanie2: zgadzam sie. Powinien zostac wylany po trzecim upomnieniu.

Zastanawia mnie tylko skad wiesz ile zarabia - OP nic o tym nie wspomina...

Raz jeszcze: takich trzeba wylewac na zbity pysk z powodow o ktorych pisalem wyzej. Jezeli idziesz do pracy, to traktuj to powaznie. Bez wzgledu czy pracujesz ponizej czy zgodnie ze swoimi kwalifikacjami. Jestes za dobry? Idziesz do szefa i dziekujesz za wspolprace. A nie #!$%@? - tylko tepe
Zastanawia mnie tylko skad wiesz ile zarabia - OP nic o tym nie wspomina


@benzdriver: Nie wiem, ale powiedzmy sobie szczerze, że gdyby zarabiał dobrze to nie robiłby sobie jaj z roboty (no chyba, że jest debilem, a z opisu wynika, że jest inteligentny).
@atestowanie2: Na wypoku jest trend hejtowania przedsiebiorcow ( januszebiznesu.etc. ). Natomiast nie daj Panie Boze skrytykowac leniwych trutni #!$%@? maniane i patrzacych jak nic nie robic a zarobic.
Dla mnie taka postawa to patologia. Jezeli sie na cos umawiam to dotrzymuje umowy. Bo to rodzi kolejna patologie - ludzie udaja ze pracuja, pracodawcy udaja ze placa. I kolo sie zamyka...
@atestowanie2: podaję słowa klucze:
- po liceum
- bez doświadczenia
- do przyuczenia.
I nawet gdyby przyszedł na staż, a by się sprawdził to dostał by pensje adekwatna do umiejętności i wykonywanej pracy.
Nie rozumiem podejścia - ide na staż to sie będe #!$%@?, a potem mnie przyjmą.
Przez takich roszczeniowców jak ty, trudno o dobrego pracownika.
Skończyłem szkole i nic nie umiem hurr durrr dajta 15k hurr durr złodzieje #!$%@?
Nie rozumiem podejścia - ide na staż to sie będe #!$%@?, a potem mnie przyjmą.


@kartofel_mocy: Ale ja od początku zakładam, że skoro chłopak taki zdolny jak piszesz i mówi płynnie w 3 językach to on NIE chce u ciebie pracować na stałe.
Podaję słowa klucze:
- "Śmiały, kontaktowy lekki w gadce, całkiem bystry"
- mówi w 3 językach na poziomie komunikatywnym
@kartofel_mocy: w firmie w której miałam praktyki byli tez inni praktykanci. I była ONA. Laska która wszystko co się dało robiła źle xD pododawała ludzi z działu na snapchacie a potem nagrała film i wysłała wszystkim jak idzie po biurze (widać było wiele rzeczy których nie powinien widzieć nikt spoza biura) i narzeka że ma ch**ową pracę. Długo potem nie pracowała xD