Wpis z mikrobloga

Wczoraj miałem okazje być na wykładzie @Lechrumski na SGH. Aula wypełniona po brzegi, przyszło ponad 200 osób, a było więcej chętnych, 200 osób które chciało posłuchać o psychologii pokera, pokera który jest traktowany jak zło w polsce, jakieś wykroczenie, wrzucony do tego samego worka co ruletka, jednoręki bandyta i inne gry hazardowe, zmieszany z gównem przez polityków.

Nowa ustawa odnośnie pokera ma wejść chyba w lipcu, od kwietnia odnośnie bukmacherki.
Kraj w którym będzie monopol na maszyny, granie na wszystkich maszynach jest złe, chyba, że będziesz grał na maszynie skarbu państwa to wtedy jest już wszystko git, bo hajs musi się zgadzać, a przecież to jest loteria i maszyna zapewne jest jakoś
zaprogramowana żebyś przegrał, nawet jak raz uda ci się wygrać to i tak przegrasz. Śmieszą mnie ludzie którzy myślą, że pokonają komputer. Na tym ma zarabiać państwo nie wy.

Wiecie jakimś super graczem nie jestem, głównie właśnie przez słaby mindset, ale to już inna historia. Lubie sobie pograć w pokera, poklikać i nie wiem co jest złego w grze gdzie szczęście jest tylko potrzebne w jakimś tam stopniu bo wiadomo czasami spadnie jakiś dwuoutowiec, ale w longrunie grając daną rękę którą nie powinniśmy mimo, że raz udało nam się wygrać to później będziemy tylko tracić, bo to nie będzie profitowe i będziemy tracić pieniądze. Gra w której liczą się umiuejętności, ready na przeciwnika, statystyki, matematyka. W cywilizowanych państwach poker jest szanowany, uważany za grę umiejętności, ale w polsce jak w lesie, gdzie ma być dobrze politykom i ich rodzinom, a nie tobie.

Tak mnie naszło na gorzkieżale, czemu u nas nie może być normalnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#poker #gorzkiezale troche #bukmacherka #polska
  • 7
@polik95: i co z tego ze Ty napiszesz pod hasztagiem na mirko jak ludzie probowali kilka lat(uklony w strone miedzy innymi Posla Gorczynskiego) wmowic to tej bandzie debili i konczylo sie za kazdym razem z jednakowym skutkiem :x
@kam15: Akurat jeżeli chodzi o bukmacherów to był postęp, bo głosy za GGR w podkomisji rozkładały się 50 na 50 i zdecydował o niezmienianiu głos wstrzymujący posła z PR (Polski Razem).

Szkoda, że efekt jest ten sam - jeżeli będzie następna nowelizacja ustawy robiona przez nową władzę, to myślę, że GGR już będzie.