Wpis z mikrobloga

Mircy, nie wiedziałem, że europejski Samsung to taka #cebula. Od kilku lat nie zmieniałem telefonu, który wraz z kolejnymi apdejtami zaczął solidnie mulić. Pomyślałem, że może dam się ponieść trendom i chociaż raz w życiu kupię sobie topowego smartfona, do tego w preorderze ( ͡ ͜ʖ ͡)
Wybór padł na nadchodzący #samsung S8. Zwłaszcza, że naczytałem się jacy to dziennikarze zachwyceni. Zestaw preorderowy prezentował się całkiem zacnie (dodatkowa gwarancja, Gear VR). Lepsiejsze słuchawki AKG w standardzie to też spory plus.

https://arstechnica.com/gadgets/2017/03/samsung-will-throw-in-a-free-gear-vr-if-you-preorder-the-galaxy-s8/

No i wszystko fajnie, tylko na polskich stronach nie było ani słowa o Gear VR w zestawie. Sprawdziłem na amerykańskiej stronie (gdzie cena netto telefonu jest podobna do polskiej) - headset i kontroler dokłada się do koszyka za darmo. Zadzwoniłem do dwóch sklepów i okazało się, że niestety, ale w Polsce trzeba sobie taki zestaw kupić osobno (za niemało cebulionów). Na jednej z angielskich stron sprzedażowych dodają chociaż bezprzewodowy głośnik pocieszenia Samsunga gratis. U nas tylko uścisk dłoni kuriera...

Szkoda. Właśnie zrezygnowałem z zakupu i teraz przez kolejny rok będę się zastanawiał czy i na jaki telefon zmienić mojego muła ()

#tylewygrac #cebuladeals #problemypierwszegoswiata
  • 44
samsung xDDD preorder XDD #przegryw


@Jestem_Tutaj: dobre :) Zaśmiałem się.

nie kupisz telefonu bo nie dają namacalnych gratisów? to jest dopiero #cebula


@Tetrachloroizoftalonitryl: nie, to nie tak. Chodzi o preorder. Dlaczego niby mam zamrażać na 3 tygodnie 3500 zł za darmo? Przecież mogę poczekać. Ba, mogę poczekać 2-3 miesiące i kupię go 500 zł taniej. Gratisy są za to, że dajesz im swój hajs miesiąc przed premierą telefonu, praktycznie w
no to dają ci przedłużoną gwarancje i coś tam jeszcze, samsung guard się to bodajże zwie


@Tetrachloroizoftalonitryl: i to samo dają w USA, gdzie jeszcze dorzucają Headset z kontrolerem, kosztujące sporo ponad 100 dolarów. Do tego piję. Jak sprzedawali preordery na S6 to także w Polsce dorzucali ten headset. Teraz postanowili uczynić telefon jeszcze bardziej ekskluzywnym i go nie dają :D
@Lanc: to była akcja samego Samsunga i jego partnerzy dodawali ten sprzęt i do S6 i do S6E. Dlatego tym bardziej byłem zaskoczony, że rok później robią preorder na droższy telefon bez tego gadżetu.