Wpis z mikrobloga

Zdwrastujtie Mirecki, jako że nudzi mnie powoli Android, a jestem zbyt biedny na japkofony które są do dupy ( ͡° ͜ʖ ͡°), uznałem że kupie sobie coś na windowsie 10 mobile, a co mi tam, najwyżej wcisne to jakiemuś dzieciakowi pod przedszkolem za 300zł i będzie dobrze. No ale do rzeczy, jako że sensownych lumii jak na lekarstwo, a te fajniejsze (np. 950 XL) kosztują dużo za dużo, uznałem że kupie jakiegoś chinola, w przypadku #xiaomi jedynym fonem na którego idzie wgrać W10M jest Mi4... (nic nie działa jak powinno, tak przy okazji).

Teraz serio do rzeczy, jaki chińczyk z windowsem do $180, najlepiej coś sprawdzonego, 5-5.5", w miare znośny aparat (mile widziane coś lepszego niż w moim Redmi Note 2), no i dłuższy czas pracy na baterii niż w przypadku wymienionego obok fona bo bateria to jakiś żart.

#rzeczyzchin #lumia #windows10 #windowsphone #telefony #aliexpress #cokupic
  • 23
950 XL to straszny chłam, niedopracowane dziadostwo, wiesza się itp, sprawdzone na 3 egzemplarzach, wszystkie albo trafil szlag, albo zmienily wlasciciela, wiec nawet nie chce myśleć jak tańsze sie sprawują
@artur9010: Aplikacje jak są to 100 lat za murzynami (mamy messengera, ale nie idzie dzwonić do nikogo), facebook u mnie działa tak, że, żeby włączyć go, to muszę 2x po 20 sek czekać żeby odpalił się.

Spotify muli jak cholera i po przejściu przez 20 utworów magicznie się "wyłącza", bo tak.

Cięższe apki, typu facebook/messenger długo się ładują.

Miałem buga z "live tilem" z outlookiem - nie pomagało przywrócenie do ustawień
@artur9010: Jedyny plus tej platformy jest taki, że apka do przeglądania reddita jest świetna (Readit), do wykopu customowa jest też w miarę OK. Oraz jak działa to outlook, synchronizacja wydarzeń z kalendarza z komputerem na windows 10 jest automatyczna (powiadomienia o spotkaniach wywala mi i na tel i na PC).

Ale i tak odradzam kupna czegokolwiek z Win 10.
@PwQt: to nie wiem skąd masz takie problemy, mam 532 oraz 650 oba na najnowszym w10 i normanie płynnie działają. Może masz jakiś firmware porąbany albo sprzętowo, warto spróbować wgrać bezpośrednio najnowsze ffu (nie przez wdrt a flasherem) jak się nie ma nic do stracenia.
@piotrulos: wszystko oficjalnie pobrane/robione z microsoftu. Restart, powrót 8 -> 10.

Niestety platforma jest kaput, i z radością po przyoszczędzeniu przeniosę się spowrotem na Androida.