Wpis z mikrobloga

#programista15k
Mirko programiści, co Wy w ogóle robicie za taką kasę :D
Jestem trochę laik, i pytam z czystej ciekawości. Taka kasa jest za programowanie systemu bankowego, gównosklepu internetowego w Rumunii, gierki na androida, czy pracy robotów? Jaki jest efekt końcowy Waszej pracy? Odpiszecie, że 15k można mieć robiąc wszystkie z podanych rzeczy, ale chodzi mi o jakieś przykłady gotowego produktu, przy którym można zarabiać mityczne 15k :D
  • 14
@adam5051: nawet przy byle sklepach możesz tyle wyciągać. No może nie byle gównie na phpie (( ͡° ͜ʖ ͡°)) ale niewiele lepszych rzeczach. Ewentualnie klepanie nieco bardziej zaawansowanych formatek dla mniejszych czy większych firm.

Wszystko ma zwykle jeden wspólny element - gdzieś tam klientem jest ktoś z zachodu.
@adam5051: te 15k to łatwo jest mieć ale warunek jest jeden - bardzo dobry angielski. Bo nikt z kapitałem polskim takiej stawki nie da; co innego zachód.
Bo nikt z kapitałem polskim takiej stawki nie da; co innego zachód.


@h5n1: miałem raz 20+ na kontrakcie w firmie ze 100% kapitałem z Polski, gdzie nawet nie musiałem słowa powiedzieć po angielsku :D

Ale z grubsza masz rację.
@fegwegw: @almet73: @xetrov: rozumiem ze Wy przy czymś takim siedzicie (nie mowie ze konkretnie 15k :D). Uważacie, że jest to bardzo trudne i wymaga jakichś większych predyspozycji, czy może uważacie, że jak już to umiecie to jest to tylko czasochłonne klepanie kodu?
@adam5051: różnie, raz m się wydaje że nie robię nic trudnego, a czasem że nic nie umiem i się nie nadaję na takie zarobki. Generalnie nie jest to jakaś nie wiadomo jaka wiedza i skille, trzeba po prostu umieć się odzywać i spokojnie można dobić do takich stawek. Ci co piszą że tego typu kwoty są nieosiągalne zapewne siedzą w jakichś januszexach i zmieniają pracę raz na 7 lat a ostatnia
@adam5051: ja uważam, że jest to bardzo łatwe, i nie wymaga specjalnych predyspozycji, ale odrobiny samozaparcia i motywacji. Może z 5% ludzi tworzy faktycznie rzeczy skomplikowane i nowe.
@adam5051: mozna np. programowac radary wykrywajace ruch w swoim zasiegu, identyfikacja obiektu, klasyfikacja zagrozenia np. na lotnisku na pasie startowym radar wykrywa wykopka i alarmuje sluzby poprzez np. sms czy mail... albo radar z kamera zamontowany w tunelu wykrywajacy nieporuszajacy sie pojazd (wypadek, awaria, itp) i przeslanie obrazu z monitoringu w danym miejscu. Mozna tez tworzyc programy do sciagania jakichs danych poprzez np. ftps z korei... no i watpie, ze klepacze
@adam5051 To nie chodzi o to co robisz ale jak robisz. Szeroko pojęte IT to taka branża w której musisz uczuć się cały czas, poznawać nowe technologie itp. Poza tym nie płacą za programowanie tylko za rozwiązywanie problemów. Język to tylko narzędzie i pewnie zmienisz go kilka razy. BTW 15k to nie jest jakiś kosmos i nie mówię tu o Warszawie.