Wpis z mikrobloga

  • 1
#filmowanie #fotografia
Mam pytanko. Zamawiam a6300 od Sony lecz samo body. Jaki byście zaproponowali dostawić do niego obiektyw? Możliwie w miarę uniwersalny, byle by był ostry... Do wydania 1500zł. Może jakieś szkło z innego systemu i adapterem? Nie mam pojęcia jak się będzie taka parka sprawować ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 11
  • Odpowiedz
@Veaon: do czego będziesz wykorzystywał? Jak do "artystycznych portretów" do kup jakiś starą ruską stałkę z dobrym bokeh i podłącz przez adapter. Jak do sportu czy reportażu to przyda się jakiś nowy sprawny obiektyw z szybkim autofocusem (najlepiej oryginalny, tamrony i sigmy często odstają szybkością AF od firmowych obiektywów)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@rekapitulatorfilogenezy Nie komercyjne produkcję, bardziej do portfolio narazie. Od czasu do czasu pewnie pomogę w studniówkach itp. ale to dopiero przy sezonie po nowym roku. Planuję dokupić parę obiektywów ale zastanawiam się który jako pierwszy najbardziej się przyda.
Słyszałem właśnie o sigmie 30mm 1.4, ale chyba stała ogniskowa na początku to nie najlepszy wybór :/
  • Odpowiedz
@Veaon: jeśli studniówki to tam jest ciemno i dużo ruchu, więc potrzebujesz jasny szybki obiektyw, najlepiej z zoomem. Nie wiem jakie tam masz modele do wyboru w tym sony, ale szukaj czegoś w stylu 17-50 f2.8. (i tak jak mówiłem - oryginalny może być szybszy niż sigma czy tamron)
Stała ogniskowa na początku to dobry wybór jeśli masz duuużo czasu i cierpliwości do nauki (dzięki temu lepiej nauczysz się fotografować ale
  • Odpowiedz
@kj5: To jako jedyny obiektyw nie dobre podejście aczkolwiek dobre do szybkich zdjęć i jeszcze lepsze do filmowania. Tu by się ta stałka doskonale sprawdziła.

Ja zawsze polecam kita bo to najlepsze i najtańsze rozwiązanie na początek. A dlaczego? A może sie wizja systemu zmieni, a może nie lustro tylko bezlustro, a może jednak gabaryty spowoduja brak ochoty na chec robienia zdjęc bo jestesmy mniej mobilni itp. Mam dwie lustrzanki i
  • Odpowiedz