Wpis z mikrobloga

Nie bede owijać w bawełnę - mam w gminie wójta-gnoja, który jawnie robi przekręty na lewych fakturach i robi co mu się podoba. Mam pewne info od ludzi z gminy, że ostatnio hajs poszedł na kilka macbooków pro o których nikt nie słyszał i nikt ich nie widział, za to córcia dziwnym przypadkiem szpanuje w gimbazie sprzętem dziwnie podobnym do tego "kupionego na gminę".

Co w takiej sytuacji? Gość wszystkim zachodzi za skórę, ale nikomu nie chce się ruszyć tyłka. Jak uprzykrzyć życie wójtowi, który na dodatek nie jest pisiorem?

#samorzady #prawo #podatki #gmina #patologiazewsi
  • 35
@Kierownikdzialuzycie000: Nie wygłaszam tutaj publicznego oskarżenia konkretnej gminy, staram się dociec w jaki sposób odkryć ewentualne lewe faktury i jakie mam narzedzia. Na stronie swojej gminy mam informację o budżecie, ale nie mam rozpiski na konrektne wydatki - staram się docieć w jakim sposób uzyskać szczegółowe informacje na temat wydatków gminy i ewentualnie odkryć takie wały.
@Basiura89: @Kierownikdzialuzycie000: @YaYco: @sorhu:

Czy mogę we wniosku o dostęp do informacji napisać:

Na podstawie art. 2 ust. 1 i art. 10 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r. (Dz. U. Nr 112, poz. 1198) zwracam się z prośbą o udostępnienie informacji w następującym zakresie:
- szczegółowych informacji o dochodach oraz wydatkach za rok 2016 oraz I kwartał 2017

Tak wystarczy
@kobiaszu: Niedawno minął termin na złożenie sprawozdania finansowego z wykonania budżetu za rok 2016, być może niedługo zostanie udostępnione w Internecie.