Wpis z mikrobloga

Czas na moje #pokazkosmetyczke, które - choć nie widać na pierwszy rzut oka - jest nieco inne od pozostałych :D

Robię to z przekonania i mam nadzieję, że zainspiruję Was (nie tylko mirabelki, mirków też) do zmian!

Słowem wstępu. Używam kosmetyków naturalnych. Pisząc w dużym skrócie - oznacza to, że żaden z nich nie wywiera negatywnego wpływu na moją cerę; nie zapycha porów, nie przyczynia się do powstawania niedoskonałości, nie podrażnia, nie przyspiesza procesów starzenia się skóry, itd. To, co napisałam, wydaje się brzmieć idiotycznie, bo... przecież wszyscy używają kosmetyków po to, żeby poprawiać swój wygląd. Niestety, większość nie ma świadomości, że nawet w drogich dermokosmetykach znajdują się substancje, których absolutnie nie powinno tam być! Nie wspominając o kremach, peelingach, podkładach czy pudrach, które, o zgrozo, nie tylko maskują problemy, ale też ich cerze dokładają. Naturalne kosmetyki do makijażu nie tylko tuszują niedoskonałości, ale też pomagają je zwalczać.

No to lecimy:
1. Hydrolat (czyli woda) z róży [Zrób Sobie Krem]
2. Hydrolat oczarowy [Zrób Sobie Krem]
3. Hydrolat z róży [Make Me Bio] - kupiłam go, by mieć buteleczkę z atomizerem. Hydrolaty marki Zrób Sobie Krem są znacznie tańsze, więc kupuję je i przelewam :)
4. Krem na dzień normalizujący [Vianek]
5. Krem na noc normalizujący [Vianek]
6. Krem na dzień wzmacniający naczynka [Vianek]
7. Enzymatyczny żel do mycia twarzy [Vianek]
8. Maseczka dziegciowa [Bania Agafii]
9. Maseczka witaminowa [Bania Agafii]
10. Maseczka oczyszczająca [Bania Agafii]
11. Olej z pestek malin [Mydlarnia u Franciszka]
12. Olej z dzikiej róży [Nacomi]
13. Serum do włosów [Jovees] - prezent z Indii. Jest to po prostu mix różnych olejów - ja stosuję go do twarzy, robi mojej cerze naprawdę dobrze :)
14. Krem pod oczy [Alterra] - tak, to perełka z Rossmanna! W takich drogeriach rzadko spotyka się dobre kosmetyki. Ten jest śmiesznie tani (10 zł), a ma bardzo dobry skład.
15. Krem na noc [Biolaven]
16. Krem Garden Roses [Make Me Bio]
17. Korektor mineralny [Annabelle Minerals]
18. Mineralne cienie do powiek [BellaPierre] - kupione w Tk Maxx za... 20 zł!
19. Balsam do ust [Nacomi]
20. Róż do policzków [BellaPierre]
21. Puder ryżowy [Paese]
22. Podkład mineralny matujący [Annabelle Minerals]
23. Tusz do rzęs Catchy Eyes [Gosh] - tusze do rzęs to jedyne nie-naturalne kosmetyki w mojej kosmetyczce.
24. Tusz do rzęs Wonder Lash [Oriflame]
25. Zalotka :)

W tym miejscu chciałabym obalić pewien mit - nie odbiegają one cenowo od ,,zwykłych" kosmetyków, a ich dostępność w sklepach stacjonarnych stale się zwiększa.
Wszystko, co piszę, piszę z przekonania. Kosmetyków naturalnych używam od ponad roku. Miałam duże problemy z cerą i nie sądziłam, że kiedyś przestanę się wstydzić swojego ryjka bez makijażu ((oo))

#kosmetyki #kosmetykinaturalne #rozowepaski #pielegnacja #makijaz
Pobierz
źródło: comment_oTAjHEOWT03HPXbEcPgXZG0YXuslCift.jpg
  • 46
@Kynareth: Może przez internet (np Minti Shop)? Generalnie jest niewiele miejsc, gdzie można dostać je stacjonarnie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ja zakupy robię właśnie tylko w LilaRóż i w Pigmencie w Krakowie :)
Chyba że masz więcej pieniędzy do wydanie, to mogę jeszcze polecić krem z nieśmiertelnikiem L'Orient z Mydlarni u Franciszka. Gdyby nie cena - jakoś 80-90 zł - to bym go kupowała :<
@Zazdroscisz: nie no cześć kosmetyków wycofano bo pamiętam że jak bylam mała to w sprzedaży była np cała seria kosmetyków z dziegciem a teraz zniknęła mimo że firma nadal istnieje. Z resztą też wspomniano mi o tym na studiach, że kiedyś był b. popularny w leczeniu łuszczycy a potem się okazało że jest rakotwórczy. Kiedyś miałam szampon dziegciowy i zapach był okropny :P