Wpis z mikrobloga

Mireczki z Rzeszowa,
gdzie można ogarnąć soczewki kontaktowe w naszym pięknym mieście? To będzie mój pierwszy raz, także chodzi mi o dobranie, wytłumaczenie jak używać, pokazanie jak założyć i ściągnać itd.
#rzeszow #soczewki
  • 8
@Gotomb: Trzeba iść do okulisty. Soczewki trzeba dobrać dokładnie do siebie. Ja byłam w Vision Ekspress. Okulistka kazała mi przy sobie założyć i wyjąć soczewki. Powiedziała, że bez tego mi ich nie przepisze.
@throwyn: jeśli chcesz iść na wizytę do specjalisty to przeprowadza badanie, mierzy wadę, promień krzywizny i średnicę, a względem nich dobiera odpowiednie soczewki, uczy jak się z nimi obchodzić etc. Anyway, w praktyce wygląda to tak, że ludzie skaczą sobie po różnych markach soczewek nawet, jeśli mają jakieś odchylenie właściwości od tych badanych (z wyjątkiem mocy) i tak naprawdę nie ma dużej różnicy.
@Gotomb: Ja chodze do Tesco. Tak, do Tesco. Jak wejdziesz z koszykiem to na samym koncu jest okulista... maja sporo oprawek, spoko mały gabinecik i spoko laski obsługują.. no nie ma tam zadnych kolejek.. więc puszczac różowgo na zakupy a ty idziesz sie "uczyć soczewek" :) Z okazji, że to "przy tesco" to mają często promocje typu "drugie pudelko gratis: na soczewki Johnsons.. albo Acueve (czy cos takiego). Gdy pierwszy raz