Wpis z mikrobloga

via Android
  • 2
@francez dlatego komunizm dąży do przejęcia władzy nad światem by Ci wredni kapitalisci nie robili wzrostu gospodarczego i technologicznego poza granicami kraju i by nikt nie mógł wybierać że idzie produkować coś u siebie.
  • Odpowiedz
@francez:

Dla mnie to trochę śmieszne, bo po prostu dawałem opcje dotyczące wolnego rynku, i tego że demokracja to dziadowski system, a wyskoczyło ze jestem kapitalistofaszystą.Po prostu mój system do plutokracyjna oligarchiczna elita, tworząca panstwo ktore nie wacha sie odbierac surowcow slabszym, mniej rozwinietym cywilizacjom, tak aby wykorzystac je w możliwie najlepszy sposob. Nie mozna zostawiac takich zasobow gorzej rozwinietym cywilizacjom, rasom i kulturom.
Do tego oparcie systemu na konkretnych niezmiennych
  • Odpowiedz
@francez: no tak, rozwiązaniem jest globalna kontrola nad kapitałem

@sorek: możesz produkować coś dla siebie, ale ty pewnie pisząc, że ktoś idzie coś produkować masz na myśli to, że jakiś typ z kasą wykorzystuje fakt, że innym ludziom grozi śmierć głodowa i wykorzystuje ich pracę na pomnażanie swojej fortuny, tfu
  • Odpowiedz
@PranieMuzgu:

Wyborów by nie było -stanowisko osiągałoby się poprzez zakulisowe wywalenie kogoś ze stołka, przewroty i ogólnie rzecz biorąc przechytrzenie i zniszczenie przeciwnika. Tylko najlepsi, najinteligentniejsi i najbogatsi[tożsame z najlepsi] w makiaweliczny sposób dostawaliby się na stanowiska.Silna hierarchia najpotężniejszych przedsiębiorców, wpływowych osób.
  • Odpowiedz
@PranieMuzgu to niewątpliwie mocny plan: bez marksistowskiej antykultury, moralnej zgnilizny i utopijnych mrzonek socjalistów. 1000 lat lekko polecisz na tym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@francez:

Nie jestem historykiem, ale czy były jakieś inne imperia które przetrwały 1000 lat, zapewniające bezprecedensowy dobrobyt i wysoki poziom cywilizacyjny swoim obywatelom w porownaniu do reszty swiata? USA na razie przedzie w taki sposob jakies 150 lat.
  • Odpowiedz
możesz produkować coś dla siebie, ale ty pewnie pisząc, że ktoś idzie coś produkować masz na myśli to, że jakiś typ z kasą wykorzystuje fakt, że innym ludziom grozi śmierć głodowa i wykorzystuje ich pracę na pomnażanie swojej fortuny, tfu


@Kampala: nie grozi, mogą przecież hodować role i bydło jak robili ich przodkowie od setek tysięcy lat. To ich wybór.

@PranieMuzgu: czyli po prosu monarhia? No tak, zawsze dobry system.
  • Odpowiedz