Wpis z mikrobloga

#memrise
#rosyjski
#oceniamymemrise (nowy tag, pomóż go tworzyć)
#naukajezykow

Teraz chciałem ocenić dwa (właściwie więcej) kursy z rosyjskiego.

1. Beginner's Russian (Cyrillic typing) by jhuiz88

Kurs dobry, ma wiele różnych słów, bardziej egzotycznych i bardziej codziennych. Miszmasz. Minusy - dużo synonimów wprowadzanych na raz. Jak robimy kurs na kompie, gdzie nie ma rozsypanki liter bardzo łatwo się machnąć i uzyskiwać negatywne wyniki, mimo że myślało się poprawnie. Lektor jest, ale taki cichy i jakby nieprzekonany xD. Mimo to wymowę da się ogarnąć. Moja ocena 4/5

Aha, oczywista wada to kurs ros-ang. Jak ktoś niedomaga z angielskim, to może mieć problem, niemniej jednak polecam, bo dobra okazja na nauczenie się dwóch języków naraz ;)

2. Seria Russian 1-3 by memrise

W sumie jest ich 7, ja na razie robię drugi i trzeci równocześnie. Są to kursy udostępniane przez memrise, przez co mam wrażenie, że ktoś podszedł do tego poważniej i tematyka jest jakoś przemyślana i zgrupowana sensownie. Lektor w tym kursie mówi bardzo wyraźnie i łatwo powtarzać wymowę. Dużą zaletą jest obecność dodatkowych ćwiczeń - dyktanda, filmiki z rodzimymi użytkownikami języka, które obecne są w wersji pro, ewentualnie udostępniane bywają время от времени w ramach promocji dla użytkowników darmowej wersji. Moja ocena to 5/5.

* ponownie jest to kurs ros-ang, więc dla ludzi nieoblatanych z angielskim, może to być pewien problem.
  • 3