Wpis z mikrobloga

Mirki, mieliście kiedyś styczność z Lenovo Ideapad 310 z Intel i3 6100U 2,3GHz, 8GB RAM, GF 920MX 2GB. Będzie to jakoś w miarę chodziło? Zastosowanie to głównie AutoCAD dla studenciaka i podstawowe czynności. Co z wykonaniem bo podobno Lenovo z niższej półki cenowej to jakościowy bubel. Dawno nie kupowałem takich rzeczy i nie jestem w temacie a nie chce nabyć jakiegoś szrota. Naczytałem się recenzji ale może ktoś coś więcej opiszę z pierwszej ręki


#pcmasterrace #pytanie #kiciochpyta #laptopy #komputery
  • 9
@pstrokaty do AutoCada to chyba tak srednio bedzie. Poza tym tez niedawno stanalem przed wyborem lapka.

Po lekturze mirko i sprawdzeniu fp Lenovo na FB definitywnie odrzucilem te marke.
@pstrokaty: Nie wiem jak jest z tymi modelami >3k PLN, 2 Lenovo na roku i 2 przechodziły problemy z obudową, w tym jedno to moje ( ͡° ʖ̯ ͡°). Inaczej ma się sprawa z Thinkpadami które są niezniszczalne, do AutoCADa z tego co słyszałem to chyba najlepsze są modele z grafiką Nvidia Quadro ale wtedy tylko poleasingowe, wtedy i7, 8/16GB RAMu, 128/256GB SSD i grafika Nvidia Quadro
@apaczacz Osobiście nie miałem z nimi styczności, ale podobno są nie do zdarcia, trzeba się nieźle natrudzić, żeby go uszkodzić. Zależy do czego Ci jest potrzebny laptop, jeżeli standard, czyli internet + programowanie to thinkpad w tym przypadku może się sprawdzić.
@Marqq,
@apaczacz,
Padło konkretnie na ten model po przeanalizowaniu ofert z allegro z półki cenowej 1900 - 2000, Lenovo miało najwięcej sensownych ofert. Hm może warto dodać że pracuje w AutoCAD 2D, to nie jest żadną skomplikowana praca ( ͡° ͜ʖ ͡°) ot jakiś profil narysować albo rzut albo aksjonometrie. Pracuje teraz na 4 letnim G575 wiec podejrzewam, że skok wydajności i tak byłby cholernie duży.
@apaczacz sam miałem 4 lata Lenovo i wiem że jakość nie jest pierwszorzędna, ale w tej cenie naprawdę ciężko znaleźć coś wow. Słyszałem z opinii że teraz Asus to gówno, więc zostało jeszcze kilka modeli HP, ale pod względem parametrów nieco gorszych. U mnie na roku Lenovo chyba króluje, skoro jest ich więcej to i częściej słychać o awariach, może w tym problem