Wpis z mikrobloga

Dobra, wielu z was zaczęło już długi weekend, więc postanowiłem polecić wam kilka filmów, abyście się nie nudzili w ten "słoneczny" dzień.
Znajdziecie tutaj syfy, thrillery, komedie, dramaty, a nawet kino artystyczne, więc jest wiele tego.
Jeśli jednak widzieliście już większość, to polecam ogarnąć mój tag #filmowyjanusz, ponieważ polecam tam nie tylko obrazy, które oceniłem.
Z góry uprzedzam, że me recenzje są całkowicie inne od większości i bardziej "śmieszne", więc jeśli ktoś tego nie lubi, to odradzam wchodzenie na mego bloga.

"Stoic" - jest to jeden z najbrutalniejszych filmów jakie widziałem, ale mówię to jako osoba, która niezbyt przepada za gore, więc zdaję sobie sprawę, że wielu z was zna o wiele brutalniejsze i bardziej chore filmy.
Jest to reportaż, który opowiada o więźniach, którzy zabili "niewinnego", bo siedział z nimi w celi i nie zjadł pasty, więc teraz brutale opowiadają jak to wyglądało.

"DISCONNECT" - jeśli przesiadujecie długo na internetach, a do tego uważacie ten świat za realistyczny i uważacie, że nic złego wam się w nim nie może stać, to w takim razie polecam obejrzeć wam to dzieło i zrozumiecie, że sieć nie jest tak bezpieczna jak wy myślicie.

"THE LITTLE DEATH" - jest to komedia o seksie, ale o dziwo nie jest tak prostacka jak większość innych dzieł, które poruszały ten temat, więc jeśli ktoś z was jest w związku, to polecam wam usiąść wygodnie na łóżku z drugą połówką i zacząć się śmiać.

"THE GIRL WITH ALL THE GIFTS" - film o zombie, który pokazuje coś nowego w tym gatunku?
Uwierzcie mi, że to prawda i jeśli nie znacie tego obrazu, to warto się nim zainteresować. Do tego jeszcze w mej recenzji wspomniałem o innych obrazach, więc jeśli jaracie się tym gatunkiem, to warto wejść w odnośnik.

"HOUSE OF SAND AND FOG" - jest to dosyć stary obraz bo z 2003 roku i to widać po kamerze, ale mimo wszystko warto zapoznać się z tym tytułem, bo wciąga jak cholera, a do tego pokaże wam, że znajdziecie w sobie wiele nienawiści, którą skierujecie w stronę głównej bohaterki.
Możecie uznać, że żartuję, ale naprawdę - #!$%@? nienawidzę tej suki!

"CIRCLE" - niskobudżetowe syfy, które miażdży?
Uwierzcie mi, że to jest możliwe, ponieważ może i pierwsze 5 minut nie wydaje się zbyt realistyczne, to jednak, gdy już wszyscy rozumieją zasady gry, to obraz wciąga widza i nie puszcza go do samego końca.

"THE FINAL GIRLS" - jest to czarna komedia, która wyśmiewa gatunek slasherów i moim zdaniem robie to cholernie dobrze.
Jeśli nie będziecie tego brali na serio, to będziecie się na nim świetnie bawić.

"LA ISLA MÍNIMA" - niewiele mam do powiedzenia na temat tego dzieła, ale o jednym muszę wspomnieć.
Jeśli jesteście fanami serialu "Detektywi", to będziecie się czuli jak w domu.

"VICTORIA" - najlepszy film niezależny jaki widziałem w życiu i polecam go każdemu - i to nawet jeśli nie przepadacie za tym gatunkiem, ponieważ ja gardzę niezależnym szmelcem, a i tak się zakochałem w tym dziele.
Jako ciekawostkę powiem wam, że scenariusz "Victoria" miał tylko dwanaście stron, więc 90% scen, które zobaczycie na ekranie są improwizowane.
Kurcze, zapomniałem jeszcze wspomnieć o tym, że film nakręcono na jednym ujęciu.

"SYNCHRONICITY" - jest to syfy, które opowiada o podróżach w czasie, więc jeśli ktoś jest tym zainteresowany, to powinien poznać ten obraz.
Tylko ostrzegam, że ta wizja twórców jest naprawdę minimalistyczna, więc jeśli ktoś za takim czymś nie przepada, to się zawiedzie i to bardzo.

"Captain Fantastic" - jest to cholernie dobry dramat, więc jeśli ktoś z was chce sobie popłakać, a do tego samotnie wychowuje dzieci, to polecam zarzucić sobie ten film wieczorem i wziąć ze sobą chusteczki...
Nie, nie, aby się masturbować, a po to by wytrzeć łzy.

Mógłbym jeszcze więcej obrazów opisać, ale jestem cholernie leniwym Januszem, więc łapcie same tytuły "Little Boy", "Coherence", "Split", "Cashback", "Aloha" oraz "Welcome to Norway!"
Jeśli to wam nie wystarczy, to polecam wam się udać na mój blog.

PS Jeśli ktoś z was skorzysta z mej listy, to dajcie plusa, aby więcej osób zobaczyło ją i by nie musieli się męczyć z mirkami i prosić ich o łaskawe podanie kilku tytułów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
PPS W odnośnikach są moje recenzje, a tutaj jest mój blog https://filmowyjanusz.wordpress.com/

#majowka #film #filmnawieczor #ogladajzwykopem #thriller #scifi #komedia
hacerking - Dobra, wielu z was zaczęło już długi weekend, więc postanowiłem polecić w...

źródło: comment_3IV1BIen2Qnsxx6HxgYVy7gs8YkZtrZu.jpg

Pobierz
  • 13
@hacerking:
- La isla minima to arcydzieło, stawiam je nawet wyżej od siedem i zodiaka i "zagadki zbrodni".
- Captain Fantastic to trochę głupi film (takie science fiction, np. 1 człowiek nie jest w stanie tyle wiedzieć bez internetu i z kilkoma podręcznikami akademickimi na krzyż -.- kto się uczył kiedyś zagadnień poruszanych przez niego i jego dzieci, to wie. I wie, że również #!$%@?ą od rzeczy ;f taka mądra mowa