Wpis z mikrobloga

Zespół dworski z XIX w. - Zakliczyn

Jeszcze jeden ciekawy obiekt z wczorajszej wyprawy - do samego dworku niestety nie da się wejść.
Obok dworku stoi budynek gospodarczy na którym tabliczki informują o możliwości zawalenia się budynku, ale nie zniechęciło mnie to do wejścia do środka. Dach faktycznie sprawia wrażenie, że nie jest zbyt bezpieczny, natomiast reszta konstrukcji jest z betonu i cegły i wygląda stabilnie.
Podpiwniczenie budynku gospodarskiego było zalane wodą - więc tam nie wszedłem.

Obok dworku znajdował się dół po niewielkim basenie - być może kiedyś był większy ale go zasypano.

#opuszczone #opuszczonemiejsca #fotografia #garrettfotography
S.....j - Zespół dworski z XIX w. - Zakliczyn

Jeszcze jeden ciekawy obiekt z wczor...

źródło: comment_fFRIrqv5DfTGNVdAQQQbMBNJCMSuv9Jp.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@Siergiej_Zugij: najlepszy kontent jaki istnieje na wypoku, wspieram mocno tym bardziej że "urzędujesz" w moich rewirach ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak mi sie rzucą w oczy jakieś stare budynki w okolicach Krakowa to Ci podeśle
  • Odpowiedz
@Bialy88: Na drzwiach była przeczepiona karteczka, że Samorząd Województwa Małopolskiego wspiera zadanie wykonania robót izolacyjnych w budynku i tyle ( ͡° ʖ̯ ͡°).
Szkoda bo obiekt mógłby być naprawdę ładny - jakby tylko go odnowić i przeznaczyć na miejsce rekreacyjne,
  • Odpowiedz
@Siergiej_Zugij: Jako ciekawostkę mogę podać, że kilka 'bogatych' osób z małopolski nosiło się z zamiarem wykupienia tego dworku, w celu zrobienia tam restauracji. Koszty naprawy, niestety, przerosły najlepszych z nich.
  • Odpowiedz
O moje okolice :D Z tego co mi się o uszy obiło dawno temu tam jakieś sanatorium było, ale stoi to w takim stanie już od lat. A co do innych takich obiektów w tych stronach to:
- w Mogilanach w parku jest też dworek
- w Graboszycach był fajny dworek w stanie mocno zaniedbanym, dało się do niego nawet wejść przez piwnice, ale teraz go ktoś remontuje
- w Krzeszowicach w
  • Odpowiedz
@Siergiej_Zugij: kurde, moja okolica! jakieś 300 metrów mam do dworku więc mogę co nieco napisać.
Dawno temu gdzieś tak z 10-15 lat temu było tam sanatorium, baseny (jeden duży i drugi mały), plac zabaw, jeszcze były z 3 albo 4 bloki mieszkalne, bo nawet kolonie były tam organizowane, ale jakoś 3-4 lata temu je wyburzyli kiedy zmienił się właściciel (podobno kupiła to żona właściciela Comarchu, ale ile w tym prawdy to
  • Odpowiedz