Wpis z mikrobloga

Wraz z narzeczoną mamy bezdomnego, płochliwego psa.

Przygarnęliśmy kilkumiesięczną, przestraszoną suczkę. Urodziła się na wsi, pod szopą, z bezdomnej matki. Resztę malutkich psów, śmielszych udało się oddać w dobre ręce. Ta jedna została ze względu na swoje przestraszenie. Kiedy była na wsi, w domu bez żadnego ogrodzenia, często łaziła tam, gdzie nie powinna, zjadała rzeczy które jej szkodziły. Pies sąsiadów wyjadał jej karmę, bo płoszyło ją każde żywe stworzenie, które podeszło. Stwierdziliśmy, że nie ma co czekać i zabraliśmy ją do bloku, do miasta. Teraz boi się wszystkiego, od chodzenia po mieszkaniu, już nie mówiąc o wyjściu na smyczy na dwór. Ma swój bezpieczny fotel, z którego nie schodzi i na nim popiskuje. Nie boi się dotyku i głaskania, wręcz przeciwnie, ale dalej bardzo peszy ją nowa przestrzeń. Czy ktoś ma jakieś rady? Chcemy skorzystać z behawiorysty- o ile się uda, bo to malutkie miasto, ale przez najbliższe trzy dni przez weekend majowy to na pewno się nie uda. Prosimy o rady.

#smiesznypiesek #heheszki

Dodaje tag 'heheszki' bo jest obserwowany przez największą liczbę osób, jeśli robię to źle to z góry przepraszam.
Pobierz kaczkaduszonaw_drzwiach - Wraz z narzeczoną mamy bezdomnego, płochliwego psa.

Przy...
źródło: comment_acexaJWJ8VKcXzsZlPvyJclZk4fBKn4W.jpg
  • 11
@kaczka_duszona_w_drzwiach: Mam pieselka ktorego ktos w srodku zimy #!$%@? pod lasem a wczesniej srogo tlukl. Mamy go juz 4 lata a on nadal jest strachliwy. A nie za wczesnie mloda odlaczona od matki? co sie z matka stalo? Czas tak jak wszyscy pisza... u nas pomogla zabawa :) Tzn rozluznianie pieska, glasianie, droczenie delikatne zeby sie wyluzowal i poczul bezpieczny.
@kaczka_duszona_w_drzwiach: czas i cierpliwosc niestety( ͡° ʖ̯ ͡°)
Moj reksiulo dluuugo bral jedzenie tylko ode mnie tzn jadl z michy tylko tej, ktora ja postawilam. Drap ja tam gdzie lubi, zeby jej sie zrobilo blogo i bezpiecznie :) Czyli to juz spora dziewucha :)