Wpis z mikrobloga

  • 2
Mirki i Węgierki,

Jakie opony polecicie lub jakich unikać do nakeda? Pacjent to CB600F Hornet PC41. Obecnie mam Pirelli Diablo Strada ale mają już swoję lata (P 2011 T2012) i tył już się kończy. Jeżdżę głównie po mieście/ do pracy i jakieś krótkie trasy.

#motocykle
  • 15
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@enjoi Nie narzekam. Tył się kończy a przód ma oznaczenie (1211) więc już trochę stary i dlatego myślałem o nowym komplecie. Czytałem o swoich różne opinie w necie w tym trochę negatywnych. Ja chyba jeszcze zdania wyrobionego nie mam bo to pierwszy sprzęt poważny i 6 kkm dopiero zrobiłem.
  • Odpowiedz
@matde: też mam ten model i nie mogę narzekać przy obecnym stylu jazdy. Uślizgi łapałem dopiero pod koniec zeszłego sezonu, kiedy tył mi się skończył. Chciałem zmieniać na coś bardziej miękkiego, bo myślałem, że pojeżdżę więcej na tor, ale wyszło, że kupiłem nowy tył i dojeżdżę przód.
@urwis69 też na takich jeździ w swoim plastiku i nie narzekał, a ma większe doświadczenie z motocyklami.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@enjoi W jakich sytuacjach łapałeś te uślizgi? Mnie się udało przy mocnym hamowaniu z użyciem przodu, tyłu i silnika. Takie trochę dohamowanie w stylu supermoto. W zakrętach jeszcze nie miałem, ale na kolano nie schodzę i czikenstrajpy duże ;)
  • Odpowiedz
@matde: miałem już płaski tył i łapałem przy przyspieszaniu na takim gładszym asfalcie. Przy normalnej ilości gumy nie doświadczałem takich efektów. W zakręcie też spoko, bo głównie środek był wyjechany.
  • Odpowiedz
@matde: ja bym się na Twoim miejscu kierował tym artykułem https://motogumy.pl/Opony_motocyklowe_wiek.aspx a w szczególności średnią wyciągniętą z zaleceń różnych organizacji, by opony 10 letnie zmienić bezwzględnie.
Jeśli Twój przód nie łapie uślizgu, ani nie jest zniszczony i ma jeszcze zapas mięsa, to zmieniłbym tył i jeździł dopóki przód się nie skończy.
  • Odpowiedz
@matde: w hh6 mam piloty powery, ja jestem bardzo zadowolony, pewnie troche szybciej schodzi niż inne szosowe (pilot road czy innych firm) ale tył zamknięty, podnóżki wytarte, w deszczu też b dobrze trzymają. No i jakoś mocno drogie nie są
  • Odpowiedz