Wpis z mikrobloga

@Dymanta: Nie czepiam się, ale jakbyście jeszcze kiedyś brali szczeniaka to dla dobra psiaka poczekajcie ^^

Gdybyś chciała jakichś rad odnośnie socjalizacji psa, pracy z nim itd to chętnie pomogę ;) a tymczasem zdrowie psa, piję z Tobą kompot, bo urocza to kluska jest
@Kynareth: Hmmm... W takim razie napiszę co może być powodem takiego zachowania a Ty stwierdź, czy to dotyczy was:
1. Mąż więcej pracuje z psem, uczy sztuczek i więcej wymaga.
2. Odruchowo ciągniesz psa do siebie, kiedy mijacie inne zwierzę lub człowieka zanim pies wykaże jakiekolwiek agresywne zachowanie.
3. Pies nie został nauczony komendy spokój / cisza
4. Pies zwraca Twoją uwagę na siebie przez szczekanie/warczenie
5. Pies nie miał kontaktu
@Gothagami jeszcze jeden szczegół, mamy dwa psy. Drugiego 8 letniego kundla.
1. Się zgadza, mnie wkurzają okruchy z psich ciastek wszędzie, więc on jakoś więcej z nimi interakcji takich szkoleniowych przeprowadza ale trudno mi określić jak duża jest dysproporcja. Ja się staram też coś tam z nimi robić ale tą małą głównie on uczył.
2. Tego mnie nauczył ten starszy szaleniec. Jeszcze oba nienawidzą dzieci.
3. Marzę o tym żeby umiały ale
@Kynareth: Głównie praca z psami jest powodem takiego zachowania, więcej ucz psiaki :) nie musisz ich karmić w nagrodę, jeśli mają jakąś swoją zabawkę ulubioną, to możesz np się w nagrodę z nimi pobawić tą zabawką. :)

A jeśli chodzi o komendę spokój to: Kiedy jesteś na spacerze i pies zaczyna szczekać /warczeć uklęknij przy nim i mów spokój dopóki pies się nie uciszy wtedy daj nagrodę, najłatwiej będzie kiedy zaopatrzysz