Wpis z mikrobloga

#mirkoreklama #pokazmorde

Mój filmik z Makau :D

Czy wiecie, że... Chińczycy podrobili takie miasta jak Wenecja czy postawili sobie mniejszą wersje wieży Eiffla? Wszystko to na wyspie Taipa w okolicach luksusowych hoteli. Hoteli, które same wyglądają na galerie sztuki, a utrzymują się głownie z kasyn. Dlatego Makau jest nazywane Chińskim Las Vegas.

#azja #podoze #podrozujzwykopem #ciekawostki
chyba #gruparatowaniapoziomu


https://www.wykop.pl/link/3739207/chinskie-podrobki-taipa-makau/
  • 5
@innv: jestem tylko skromnym lurkerem, ale pamietam Twoje wpisy przed moim wyjazdem na emigracje. Inaczej sobie Ciebie wyobrazalem ziomek, ale po paru sekundach przyznaje - wideo fajne. Dzwieki mocno robia robote. Wrzucone do obejrzenia na pozniej.
@innv: Myślałem, że po tym jak się ostatnio ośmieszyłeś w filmiku, który wrzuciłeś na mikro bardziej się przyłożysz, ale widzę, że jednak na prawdę jesteś kompletnym ignorantem. To cię uświadomię, że te 2 hotele (Venetian i Parisian) z których się naśmiewasz, że to Chińskie podróbki, zostały wybudowane i należą do amerykańskiej firmy. Praktycznie identyczne hotele są też w Las Vegas.
Nazywanie Macau chińskim Las Vegas to też spora ignorancja, zważywszy na
@blazej30 Dzięki za ocenę, ale obrażać mnie nie musisz. Po pierwsze z niczego się nie naśmiewam, tylko zachwycam się nimi. Po drugie nie muszę wiedzieć wszystkiego i fakt, że identyczne są w Las Vegas mnie nie obchodzi, tam nie byłem i stamtąd film nie pochodzi. Po trzecie Makau jest określane chińskim Las Vegas czy tobie się to podoba czy nie i nie ważne, co było pierwsze. Tak więc odczep się ode mnie.
@innv: Przecież cały filmik jest w konwencji "hehe, patrz jak te Chińczyki skopiowały Wenecję" i "ale fejk". Nie moją intencją jej Cię obrażać, ale jak robisz vloga z podróży i próbujesz wrzucać jakieś ciekawostki to może byś jednak sprawdził czy to co mówisz ma sens. Zwłaszcza jak robisz heheszki z miejsc i ludzi, których odwiedzasz. Co innego jakbyś robił relację na żywo i się pomylił. Ale przecież przed wrzucenim i udostępnieniem
@blazej30 Nie mam pretencji o komentarz, tylko o wyzwiska. Zwrot Chińskie Las Vegas jest zwrotem popularnym, gdyż w Polsce o Makau większość osób nie słyszała, a o Las Vegas owszem. Jeszcze rozumiem gdybym użył "o Chińczycy skopiowali las Vegas". Nie wiem, jak szukałes, że tego zwrotu nie znalazłeś.
Warto by było sprawdzić coś zanim mi się cokolwiek zarzuci
https://www.google.co.uk/search?q=chi%C5%84skie+las+Vegas

Venetian czy Parisian mają przypominać swoim charakterem właśnie te miasta, tak więc mówienie