Wpis z mikrobloga

#lego #technic #8840 #8880

Wracając do TEGO wpisu dotyczącego mojego technic 8880. Klocki rozebrane, sprawdzone pod kątem braków lub poważniejszych uszkodzeń (połamane itp). Braków w zasadzie brak :-P - ale sporo klocków trzeba było zamówić z powodu uszkodzeń np. 4265b w sumie wyszło 60 sztuk (zamówiłem od razu do 8840 w którym też okazało się kilka pękniętych). Po rozebraniu oczywiście okazało się, że głównie białe ale i szare są bardziej lub mniej zżółknięte. Na razie z pomocą perhydrolu udało mi się doprowadzić białe do stanu satysfakcjonującego w 90%. Dziś się "kąpią" rezultaty na zdjęciach w komentarzach.
LukiX_2 - #lego #technic #8840 #8880

Wracając do TEGO wpisu dotyczącego mojego tec...

źródło: comment_oliFOoE8LHDPiiCnhAo7TJpuyeZDXAQE.jpg

Pobierz
  • 12
@LukiX_2: zazdro. Mam głupią fazę bo nie pamiętam czy miałem ten zestaw w dzieciństwie. Pamiętam jak przez mgłę, że składałem jakieś czarne Technic i wydaje mi się, że to był ten model, ale nie mam pewności. :<

Oczywiście wszystkie klocki pooddawałem i zaginęły na zawsze. :/
@LukiX_2: hej, trochę czasu minęło od Twojego wpisu, ale chciałem zapytać o efekty i jak to wygląda po czasie. Jak dobrze udało Ci się wybielić te felgi perhydrolem? Zamierzam to dzisiaj zrobić z tym samym modelem. Też kompletuję popękane klocki i próbuję reanimować te najdroższe i ciężkie do kupienia. plate do skrzyni biegów wkładałeś z naklejkami do roztworu?
@firunna: Efekt jest ok. Rozebrałem siedzenia i są kremowe - ale bez przebarwień - czyli równo. Ale ogólnie mam złe doświadczenia z retrobright przy starych obudowach od komputerów - bo po 3-4 miesiącach wracały do stanu poprzedniego. Jest na to wiele hipotez w necie. moje zdjęcia były robione w pełnym słońcu i te klocki wydają się białe - ale w rzeczywistości są kremowe. Ale równo co jest istotne, bo przedtem przysłonięte
LukiX_2 - @firunna: Efekt jest ok. Rozebrałem siedzenia i są kremowe - ale bez przeba...

źródło: comment_h6JRO4CIRWkKT6KwflclsOAFcU9Ai05H.jpg

Pobierz
@LukiX_2: taaak, one pękają od samego patrzenia :D Ja dokupiłem szare i białe plate'y bo są tanie. Najbardziej bałem się, że płytka do gałki biegów mi pęknie przy wkładaniu drążka i będzie ją ciężko dokupić, ale się udało.