Wpis z mikrobloga

Kolejne luźne spostrzeżenie, które mam po wywiadzie z TVN z chłopakiem dziewczyny z dziś.
Mam kilka pytań.

Jeśli dobrze zrozumiałem powiedział, że planowali lecieć na jesień (tego roku jak rozumiem) do Stanów Zjednoczonych?

Czy dobrze pamiętam, że Polacy muszą mieć wizę do USA?
Czy proces załatwiania wizy nie trwa dość długo?
Czy przy takich planach nie powinni sprawdzić paszportów wcześniej?

Trochę to naiwne jak dla mnie ale pamiętajmy o zasadzie domniemania niewinności w naszym kraju.

#magdazuk #magdalenazuk
  • 14
@anonimowyzpl:

Załatwienie wizy turystycznej do USA nie trwa długo i generalnie zdecydowana większość dostaje.
http://www.busemprzezswiat.pl/2015/01/wizy-turystyczne-usa-poradnik/

Ambasada USA zaleca zarezerwować sobie na to 3 miesiące

Myślę, że powinni sprawdzić paszporty, ale biorąc pod uwagę, że on nie wiedział, że leci do Egiptu (dowiedział się w dniu wylotu), to sprawdził ważność paszportu pod tym kątem również w dniu wylotu.
@anonimowyzpl: Twe niesamowite spostrzeżenia wprowadzają tę sprawę na jeszcze wyższy level niż dotychczasowe ustalenia wykopków takie jak np. ojciec Markusa z GW.
Oni musieliby te paszporty załatwić nie tylko sobie, ale i gościom weselnym. Zapewne Marcus jest rezydentem CIA w Polsce i chciał sprzedać swych gości weselnych murzynom i kubańskim gangom na Florydzie. Zgłoś to ambasadzie USA albo bezpośrednio Trumpowi.
@anonimowyzpl ej ja też mam zawsze temat dokumentów nieogarnięty. Mój mąż też sprawdzał ostatnio do kiedy ma ważny paszport. W to jestem w stanie uwierzyć, że Markusowi się kończyła ważność paszportu. Teraz gdybyś mnie zapytał, nie byłabym w stanie odpowiedzieć do kiedy mam ważny dowód.