Wpis z mikrobloga

Medyczny #druk3d - model uszka lewego przedsionka serca (LAA - left atrial appendage) dla kardiochirurgów z #krakow w celu planowania zabiegu zamknięcia uszka (LAA occlusion). Zrobiony na podstawie tomografii komputerowej, w ciągu kilkunastu godzin gotowy do dostarczenia. Dodatkowo wykorzystując taki model można dokładnie zaplanować rozmiar urządzenia, które zostanie użyte do zamknięcia uszka. Więcej zdjęć na http://imgur.com/a/gFIKG
jwitos - Medyczny #druk3d - model uszka lewego przedsionka serca (LAA - left atrial a...

źródło: comment_4oPh9kRPBkKXRM1FgFQWpxjmTDpIFWMH.jpg

Pobierz
  • 10
@Lemink: zajmuję się całym procesem od segmentacji CT do druku :) pierwszy raz robiłem konkretnie uszko przedsionka, więc zeszło dłużej niż zwykle, ale od obejrzenia CT do rozpoczęcia druku teraz nie zeszłoby pewnie dłużej niż 1-2 godziny :)
@Lemink: pierwszy raz zszedł nieco dlużej, bo musialem ogarnąć gdzie co dokładnie jest, znaleźć najłatwiejszą technike do segmentacji + robiłem research przed drukiem jak to robili do tej pory na świecie
@Lemink: trochę mam, zajmuję się tym już pewnie z rok, w tym tak na bieżąco robię od paru miesięcy. z tym, że to wszystko jest w ramach naukowych, nie komercyjnych - nie widzę obecnie potencjału komercjalizacji samego druku 3d szczerze mówiąc (mam na myśli takie zastosowania dla szpitali - modele anatomiczne, narzędzia do edukacji itd). jak masz jakieś pytania to śmiało możesz pisać priv :)
@jwitos: mam troche, lecz wciąż malo, doświadczenia w tej kwestii ale generalnie interesują mnie te klimaty i na pewno uderze na priv. No właśnie komercja to jeszcze nie teraz. Naradzie jedynie ośrodki naukowe się w to bawia